Čo si deti želajú?

Prezrite si zoznam detí, aktuálne čakajúcich na splnenie sna. Želania sú zobrazené od najnovších po najstaršie. Vedeli by ste niektorému dieťatku splniť sen? čítať viac

Ako plníme sny?

Ako postupujeme pri zaevidovaní sna dieťaťa a za ako dlho sme schopní ho splniť? Plus niečo o tom, prečo sú sny pre choré deti dôležité a prečo nám na nich záleží. čítať viac

Splňte sen priamo vy!

ŽELAJ SI je jedinou organizáciou na Slovensku, ktorá Vám dáva možnosť pomôcť priamo. Nemusíte nám dať peniaze – môžete si vybrať choré dieťatko a splniť mu sen vy! čítať viac

Ako nám darovať dve percentá

Dve percentá z daní.. Tak málo, a predsa tak veľa...Pre nás nesmierne veľa, lebo vďaka nim môžeme plniť sny ťažko chorých detí. Vďaka nim sme mohli darovať bazénik s guličkami 3-ročnej Simonke, ktorá mala pred sebou už len tri týždne života. Jej mamina plakala, že po dvoch rokoch v nemocnici vidí dcérku opäť sa smiať. Vďaka nim sme mohli darovať tandemový bicykel pre nevidiace dievčatko, ktoré chcelo športovať, ale nevedelo ako. Aj vďaka nim sme v roku 2015 mohli splniť takmer stovku detských snov. Za našimi skutkami ste vy, ktorí nás podporujete a za to vám ďakujeme!

Ak by ste nám chceli darovať 2 percentá z daní, prinášame vám jednoduchý návod, ako na to.

Stačí si vybrať kategóriu, do ktorej patríte a podľa toho postupujte:

1. Živnostníci a právnické osoby

- Ak vypĺňate Daňové priznanie pre fyzické alebo právnické osoby potom venujte pozornosť VIII. oddielu s názvom „Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov FO podľa § 50 zákona.“

Keďže tlačivá sa každý rok menia, nepridávame sem neustále nové tlačivá, ale prinášame ukážku, ako máte oddiel Vyhlásenie o poukázaní oddielu zaplatenej dane z príjmov vyplniť:

 

Sumu 2 % z vašej dane je potrebné vypočítať a uviesť na základe vášho daňového priznania. Vypočítajte a uveďte XY eur (uvádza sa suma zaokrúhlená s presnosťou na dve desatinné miesta, pričom táto suma nesmie byť nižšia ako 3,32 eura). 

Ešte raz zopakujeme, údaje o nás, ktoré sa zadávajú do daňových priznaní sú:

IČO: 30801176
Právna forma: Občianske združenie
Názov: ŽELAJ SI
Sídlo: Záhradnícka 18, 900 28 Ivanka pri Dunaji

Vyplnené daňové priznanie za rok 2015 doručte vášmu daňovému úradu a uhraďte daň.

2. Ste zamestnaní:

Do 15.2. požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane. Ak ho o to nepožiadate, budete si musieť urobiť zúčtovanie sami.

Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane – na stiahnutie s predvyplnenými údajmi TU.

Stačí už len uviesť vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane. Najneskôr do 30. apríla pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska. Ak chcete, aby sme mali doklad o tom, že ste nám 2 percentá zaslali, potom Vyhlásenie o poukázaní dane okopírujte a pošlite nám poštou. Nám totiž prichádzajú percentá z dane len v sumách podľa okresov, nie podľa mien ľudí, ktorí ich darovali.

Dôležité termíny:

- do 31. marca:

Posledný termín pre podanie daňových priznaní zo strany daňovníkov (FO), ktorí podávajú daňové priznanie + podanie daňových priznaní právnickými osobami.

- Do 30. apríla:

Posledný termín pre zamestnancov na podanie Vyhlásenia o poukázaní 2% z dane, t.j. zasielanie vyhlásení zo strany daňovníkov, za ktorých daňovú povinnosť vyrovná zamestnávateľ (zamestnanec okrem vyhlásenia zasiela aj Potvrdenie o zaplatení dane).

SPOT DARUJTE NÁM 2 PERCENTÁ Z DANÍ. Spot pre nás nahrala glosátorka a spisovateľka Olinka Feldeková.

 

}); })(jQuery);