Alex prvýkrát jazdil sám na trojkolke!

on streda, 02 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Alex prvýkrát jazdil sám na trojkolke!

"Dovoľte mi, aby som sa predstavila. Volám sa Jana Zajacová. Mám šesťročného syna Alexa s diagnózou detská mozgová obrna. Presná špecifikácia jeho ochorenia znie: Infatilná cerebrálna paréza, spastická tripareza dolných končatín."

Takto sa pred niekoľkými mesiacmi začal príbeh želania malého Alexka. Jeho maminka túžila po tom, aby mal jej synček trojkolesový bicykel. "Týmto by som Vás rada poprosila o špeciálnu trojkolku pre môjho syna Alexíka na skvalitnenie jeho života a verím, že v najbližšej budúcnosti snáď i samostatnej chôdze, keďže nám už veľa nechýba, aby sme chodili!"

Alexko dosiahol vďaka pravidelným rehabilitáciám a vytrvalosti rodičov dobré výsledky a bolo by možné, aby urobil prvé krôčky. "Teraz by sme mali cvičiť ešte intenzívnejšie ako doteraz, aby sa dosiahol čo najlepší výsledok. Táto trojkolka by mu veľmi pomohla vypracovať potrebné svaly na nožičkách, aby mu spevneli a tak začal samostatne chodiť, keďže klasický bicyklík či trojkolka je pre neho velmi ťažko ovládateľná, nedokáže sám pretáčať pedále."

V tomto prípade však išlo skôr o želanie maminky a rehabilitačnú pomôcku, preto sme nevedeli toto prianie splniť a museli sme ho zamietnuť. Rovnako maminka pochodila v ďalších troch nadáciach a bola veľmi sklamaná: "Teraz, keď cvičenia priniesli ovocie a mali by sme pokračovať ešte intenzívnejšie, už sa nám nepodarilo získať pomoc."

Sľúbili sme Alexkovej maminke, že si ju uložíme do pamäti a ak by nám napadla nejaká možnosť, ako im pomôcť, ozveme sa. A podarilo sa nám to začiatkom júla, keď nám nečakane volali z MISIE 03, že by chceli pomôcť niekoľkým deťom so ŽELAJ SI s nákupom pomôcok. Hneď sme si na Alexka spomenuli a doporučili ho! V MISII 03 pre neho bicyklík schválili a jej ukončení rovno aj objednali a dali doručiť Alexkovi domov.

Koncom júna ho už mal doma a maminka nám hneď referovala: "Konečne nám dnes doviezli náš velmi vytúžený bicyklík pre Alexíka. Naozaj mu dlho netrvalo a už sa vozí sám!! Chcem sa veľmi pekne poďakovať za synčeka, verím, že ho budeme využívať denno denne a Alexík už čoskoro spevní nožičky natoľko, že budeme chodiť. Posielame velikánske ĎAKUJEM !!"

Alexko si hneď vyskúšal aj prvú jazdu a hoci sa ešte pohyboval všelijako kľukato, o pár minút mu to už išlo ako po masle a smial sa od ucha k uchu :-) (video pod článkom).

Sme radi, že sa podarilo Alexkovi pomôcť a veríme, že sa mu podarí urobiť prvé samostatné krôčky a veľmi sa na to tešíme! Ďakujeme členom MISIE 03, ktorí celý deň bicyklovali, aby mohli pre Alexka trojkolku objednať a urobili mu tak veľkú radosť a pomohli mu tak k samostatnosti.

Želanie splnené 30.6.2014

}); })(jQuery);