Andrejkov sen splnil darca z ďalekej Austrálie

on pondelok, 07 november 2022. Posted in Chcel(a) by som mať

Andrejkov sen splnil darca z ďalekej Austrálie

Andrejkova choroba sa začala prejavovať v jeho troch rokoch. Bolo to postupné - najprv ho seklo v krku, neskôr často zvracal a necítil sa dobre. 

Lekári až po šiestich mesiacov, čo Andrejko neustále chodil po lekároch, na vyšetrení CT diagnostikovali presnú diagnózu- rakovinu mozgu. Chlapca okamžite previezli do Bratislavy, kde ho hneď operovali. Od tejto doby sa chlapček liečil pomocou chemoterapie na SR aj v Prahe.

Počas svojho života mal veľa operácií, jeho mamina nám potvrdila, že ich bolo osem, alebo deväť. Jej synček každú jednu zvládal hrdinsky, nikdy sa nesťažoval, vždy bol silný.

Oslovili nás z inej nadácie s prosbou o pomoc, povedali nám o chlapčekovi Andrejkovi, ktorý je na tom, žiaľ, veľmi zle. Jeho zdravotný stav bol už v štádiu neliečiteľnosti a chlapček posledné chvíle trávil na vozíčku doma.

Jeho mamina, aj ľudia okolo neho sa mu snažili spríjemniť tieto chvíle, ako sa len dalo a vedeli, že notebook, kde by mohol Andrejko pozerať filmy, prípadne počúvať hudbu, by ho veľmi potešil. My sme toto želanie splnili vďaka darcovi s dobrým srdcom, Petrovi Dolníkovi, Slovákovi dlhodobo žijúcom v Austrálii, ktorý mu notebook zakúpil.

Posledné chvíle tak Andrejka stihol ešte potešiť. Andrejkova liečba sa posledné tri týždne predtým, ako zomrel, zrušila. Nádor sa znova objavil aj na mozgu a napadol aj ostatné životne dôležité orgány. Preto sa mama snažila, aby svoje posledné dni jej synček prežil doma, bez zbytočného trápenia sa v nemocnici. Užívali si spolu každý jeden deň, robili všetko čo mal Andrejko rád.

"Môj synček bol dobrý človek, mal veľmi rád ľudí, neustále myslel na druhých. Miloval svoju rodinu a priateľov, rád sa s nimi zhováral, chodievali sme k nim často na návštevy. Vo voľnom čase sa rád hrával v podstate s hocičím, napríklad skladal lego, rád chodil von sa hrať s kamarátmi a do školy za spolužiakmi. V škole Andrejkovi pri nástupe zorganizovali oslavu, vtedy už bol veľmi slabý, ale tešil sa sem a užil si to naplno. Oslava bola pri nástupe 9.9.2022, kedy mal Andrejko narodeniny. 12.9.2022 môj synček zomrel," s plačom povedala mama.

Zo srdca vyslovujeme celej rodine úprimnú sústrasť a zároveň ĎAKUJEME darcovi, ktorý chlapčekovi spríjemnil jeho posledné chvíle.

Želanie splnené v septembri 2022

}); })(jQuery);