Matiasko dostal valec na cvičenie a hračky

on pondelok, 02 február 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Matiasko dostal valec na cvičenie a hračky

Matiasko Zán má dva rôčky a pochádza z Tvrdošína. Jeho zdravotné problémy pridružili po pôrode. "Boj o život prežil a sme veľmi radi, že je tu s nami a sme šťastní, že ho máme," hovorí maminka.

Matiasko je vo svojich 26 mesiacoch na tom ako polročné dieťa. Sem - tam sa mu podarí otočiť, udržať sa sedieť, ale sám nespraví ešte nič. "Napriek tomu stále veríme, že sa to zlepší a bude fajn. Každý deň máme nejaké pokroky, aj keď malé, no pre nás sú tie najväčšie, aké môžu byť," hovorí pani Zuzana Pappová, Matiaskova maminka.

Matiasko začal cvičiť na valcoch, či už na nich sedí a učí sa dvíhať, alebo ho má pod rukami a snaží sa ísť dopredu. "Je neuveriteľné ho sledovať, ako sa snaží, chce viac a najkrajšia je tá jeho radosť v očkách, keď dokáže niečo nové. Preto som sa rozhodla poprosiť vás o valec. Veľmi by mu to pomohlo."

Valec na cvičenie nie je síce úplne želaním dieťatka, ale bolo nám jasné, že Matiaskovi veľmi pomôže a z cvičenia má navyše veľkú radosť. Vďaka dobrému človeku s veľkým srdcom sa jeho sen mohol splniť, navyše dostal aj dve hračky so zvukovým efektom, ktoré ho budú ešte viac motivovať.

Maminka bola veľmi šťastná, že sa sen jej syna podarilo splniť. "Musím sa priznať, že som žiadosť o splnenie sna písala s takou malou dušičkou, skôr som čakala, že sa nám to nesplní."

Opak sa však stal pravdou, žiadosť bola vybavená veľmi rýchlo. "Veľmi nás to potešilo. Dokonca aj Matias, keď som rozbaľovala valec sa usmieval, čo nezvykne robiť. A tak isto aj keď mu prišli hračky sa usmieval, tešil sa. Veľmi sa chcem poďakovať, boli sme riadne prekvapení, nečakali sme to. Je úžasné, čo p re nás darca urobil, hoci nás ani nepozná."

Pani Pappová dúfa, že tak, ako on omohol splniť sen jej synčekovi, splní mnoho snov druhým deťom niekto iný. A v to veríme a dúfame i my :-)

Želanie splnené 24.12.2014 

}); })(jQuery);