Opäť trampolína: tentokrát pre Ninku

on utorok, 23 september 2014. Posted in Chcel(a) by som mať

Opäť trampolína: tentokrát pre Ninku

Rodina Kubjatkovcov z Oščadnice má dve krásne dcérky, obe sa však potýkajú s mnohými zdravotnými problémami. Staršia Lila sa borí s následkami detskej mozgovej obrny (pri pôrode jej praskli pľúcka).

Mladšia Ninka vyzerala po pôrode v poriadku. Narodila sa ako zdravé dievčatko, no po 4. mesiaci sa jej objavili fliačiky, ktoré znamenali vzácne ochorenie - neurofibromatózu. Neurofibromatóza je nevyliečiteľné ochorenie, ktoré spôsobuje tvorbu nezhubných nádorčekov v tele. Nádory síce nie sú zhubné, ale čím ich je viac, tým môžu prekážať, tlačiť na orgány a spôsobovať problémy v ich fungovaní.

Ninka našťastie zatiaľ vážnejšie problémy nemá. "Je neustále sledovaná vo všetkých špeciálnych ambulanciách, pre tieto vyšetrenia aj hospitalizovaná a tiež so sestričkou Lilkou pravidelne absolvuje kúpeľnú liečbu," hovorí pani Kubjatková.

Teraz nastúpila do prvej triedy a do školy sa teší. A o čom  Ninka sníva? "Jej snom je mať trampolínu," prezradila maminka.

Jej želanie si u nás našlo svojho anjela, ba vlastne dokonca dvoch :-) Pani pani Magda Grambličková Ninke trampolínu poslala. Prišla 10. septembra a odvtedy z nej má radosť nielen Ninka, ale aj všetci jej súrodenci.

"Teší sa z nej veru nielen Ninka, ale aj Kubko a Lydka. Hlavne preto, že je taká do bytu a budú ju môcť používať aj cez zimu. Zo srdca ďakujeme a želáme krásny deň a veľa usmiatych detičiek. Robíte krásnu vec, naozaj, je to až neuveriteľné."

Ninku a Lilku sa však rozhodla potešiť aj pani Anka Šunová, ktorá im poslala druhé želanie, ktoré mali u nás uvedené: posteľné obliečky Macko Pu a bábiku vílu. Dievčatkám sa tak podarilo splniť oba sníčky naraz.

Nuž, našu činnosť si môžeme dovoliť len vďaka tomu, že veľa Slovákov má dobré srdce a rozhodne sa pomôcť, či už priamo darom alebo poskytnutím príspevku pre ŽELAJ SI.

V MENE DETÍ, ktorým plníme a plníte sny, zo srdca ĎAKUJEME!

Želanie splnené 10.9.2014

 

}); })(jQuery);