Poník pre Bianku alebo reťazenie dobra ďalej

on piatok, 27 október 2017. Posted in Chcel(a) by som mať

Poník pre Bianku alebo reťazenie dobra ďalej

My v ŽELAJ SI milujeme, keď sa dobro "reťazí" a posiela ďalej. A tak sa to v tomto príbehu stalo až neuveriteľné tri razy za sebou. 

V roku 2015 sme plnili Evky Malinovej, ktorá túžila po poníkovi. Liečila sa na osteosarkóm: "Viete, ona teraz nebude môcť dlho chodiť... Keby mala svojho vytúženého poníka, hrozne by sa jej rozžiarili oči a na ňom by mohla jazdiť a tak trošku sa aj rehabilitovať. Miesto pre neho máme," doplnil jej ocko pán Malina.

Evkin sen sa rozhodla splniť pani Rodáková. Jej synčekovi sme totiž plnili sníček - xbox -  ale Erik svojmu ochoreniu, žiaľ, 9.8.2015 podľahol. Vtedy si maminka sľúbila, že podobne ako bol splnený sen jej dieťaťu, splní aj ona inému.

Tým, že sa nám podarilo splniť jej dieťaťu sen, pomohla ona splniť sen ďalšiemu. Keď k nám v roku 2017 prišla žiadosť Bianky Cickovej, ktorá takisto túžila mať poníka, veľmi sme nedúfali, že sa jej sníček podarí splniť. Poník stojí totiž okolo 800 eur, a nám z 2 percent v tomto roku prišlo približne 1000 eur na rok pre všetky deti. 

"Bianka má sedem rokov. Chodí do špeciálnej školy v Hornej Štubni. Je druháčka. Je dosť hyperaktívna, má veľa energie. Má detskú mozgovú obrnu. Chodiť začala, keď mala dva a pol roka. Cvičila som s ňou Vojtovu metódu. S rečou má problém. Je to strašne živé a veselé dieťa. Strašne má rada koníky, preto jej sníček je mať živého poníka," povedala nám je maminka pani Cicková.

Sen sme na stránke ponechali, hoci sme netušii, ako by sa nám ho mohlo podariť splniť. A práve tu si ho našiel pán Malina. Aké bolo naše prekvapenie, keď sa nám ozval, že jeho dcérka už z poníka vyrástla a v tom čase jej veľmi pomohol. Rozhodol sa teda poníka, ktorého si celá rodina veľmi obľúbila, darovať ďalej Bianke. "Budem rád, ak poník tak, ako pomohol mojej dcérke Evke, pomôže aj Bianke. Veľmi rád jej ho darujem." 

Zistili sme, či rodina Cicková má dostatočne dobré podmienky pre chov poníka, a po overení situácie sa rozhodlo, že áno. A tak sa dobro cyklilo ďalej: My sme pomohli splniť sen synčekovi pani Rodákovej, ona splnila sen Evky Malinovej, a pán Malina zase splnil sen Bianke Cickovej. Príbeh, ktorý znie neuveriteľne, ale práve to je život - osud nás zaveje, nevieme kam, a v ťažkej chvíli nám pomôže niekto, koho možno ani nepoznáme.

Ďakujeme za možnosť zúčastniť sa tohto neuveriteľného príbehu.

Želanie splnené 21.10.2017

 

}); })(jQuery);