Ružové vecičky pre sladkú Zinku

on piatok, 02 január 2015. Posted in Chcel(a) by som mať

Ružové vecičky pre sladkú Zinku

Zinka Vasková z Prešova je drobné ani nie dvojročné dievčatko, ktoré sa namiesto behania a jašenia ocitlo v nemocnici. Žiaľ, rovno na detskej onkológii v Košiciach.

"Zinuška nemala ešte ani rok a pol, keď jej zistili zhubný nádor na mozgu s metastázami. Má za sebou päť operácii hlavičky a štyri chemoterapie," hovorí maminka, Jarmila Vasková.

Jej prvým sníčkom bolo stretnutie so Spievankovom. Avšak žiaľ, jej stav sa náhle zhoršil a Zina musela byť v nemocnic takmer nonstop. Dostávala náročnú liečbu, každý deň transfúzie. "Momentálne máme liečbu prerušenú, keďže to už nezvládala. Potrebovala transfúzie každý deň, a to bolo pre nu veľmi vyčerpávajúce."

Aj v čase pred Vianocami, keď sme pani Vaskovej volali, to so Zinkou nebolo dobré. Mala stále zlé výsledky a jedna zlá správa striedala druhú. Rozhodli sme sa preto splniť jej druhé želanie, ktoré sa dalo splniť takmer okamžite: "Zinuška miluje všetko ružové, preto by ju potešila akákoľvek drobnosť ružovej farby."

Vďaka pani Želmíre Orenčákovej sme mohli pre Zinu kúpiť hračky rovno tri: ružový kočík, veľkú ružovú bábiku a ružového poníka. A hoci sme ich objednávali len pár dní pre Vianocami, stihli ich doručiť Zinke ešte pod stromček. 

"Sme doma, naberáme sily, aby sme mohli liečbu dokončiť a podstúpiť zvyšné dve chemoterapie. Darčeky pod stromčekom ju veľmi potešili. Posledné dni doslova ožila, lieta po byte a normálne som ju mala problém odfotiť," usmieva sa mamina.

Nech jej tá energia aj ostane, aby mohla absolvovať posledné dve chemoterapie. A hlavne, aby jej pomohli a ostala zdravá. Zinka, drž sa!

Želanie splnené 24.12.2014 vďaka pani Orenčákovej

 

}); })(jQuery);