Ďalší splnený sen, nový telefón pre Dianku

on štvrtok, 01 október 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Ďalší splnený sen, nový telefón pre Dianku

Dianke, takmer 16 ročnej slečne postavil život do cesty ťažkú prekážku. Miesto toho aby si žila svoj krásny pubertálny živôtik a tešila sa z prvej lásky, musí bojovať so zákernou chorobou.

Rakovina kosti ju obrala o časť stehennej kosti. "Svoje detské sny zmenila za jeden jediný a to uzdraviť sa. Momentálne je po ťažkej operácii nohy. Má totálnu endoprotézu stehennej kosti a učí sa odznovu prvé krôčky. Prechádza neľahkým obdobím, sklamaná tvrdou realitou a toto by sa deťom nemalo diať. Žiadnemu...," hovorí so smútkom v hlase maninka.

Aj preto sa rozhodla ju potešiť a napísala jej sen do ŽELAJ SI. "Ako mamina viem, že by ju potešil a očká rozžiaril nový mobil. Keďže jej spoločníkom je prevažne posteľ, mobil by ju bližšie spájal so svojimi priateľmi, ktorí sú jej oporou. Ďakujeme za možnosť Želať si a krásnu ideu potešiť choré detičky. Niet krajšej radosti, ako si vidieť v tejto ťažkej situácii dieťa šťastné. Zo srdiečka ďakujeme."

Diankine Veľmi sa tešíme, že sa nám Diankin sen podarilo splniť, a to aj vďaka podpore Student Agency. Z nemocnice ju pustili iba minulý týždeň, dovtedy všetky svoje chvíle trávila v nemocničnej izbe.

aktivity sú momentálne veľmi obmedzené, preto ju nový dotykový telefón nesmierne potešil. Nemôže chodiť do školy, byť s kamarátmi a robiť všetko to, čomu by sa rada venovala a ktoré mladí ľudia v jej veku zvyknú robiť. Vo svojom voľnom čase predtým, ako ochorela, obľubovala hlavne spoločnosť svojich kamarátov, lyžovanie, turistiku, bicyklovanie a lezenie.

Momentálne denne rehabilituje, mimo toho sa ale online vzdeláva a svoj voľný čas sa snaží tráviť s priateľmi aspoň cez sociálne siete. Spolu s jej maminou sme sa zložili a splnili kúpu vytúženého telefónu. Sme radi že sme mohli pomôcť.

Držíme Dianke palce nech sa čím skôr úplne vylieči, a môže začať aktívne využívať voľný čas, ako to robila pred chorobou.

Želanie splnené 17.9.2020

}); })(jQuery);