Davidkov sen: navštívil rádio Vlna

on pondelok, 10 jún 2019. Posted in Chcel(a) by som ísť

Davidkov sen: navštívil rádio Vlna

Dávidko zo Žiliny (7 rôčkov) sa narodil predčasne o tri mesiace skôr. Kvôli tomu jeho diagnóza znie detská mozgová obrna. Nechodí sám, prejde len pár krokov za pomoci, alebo kúsok s barličkami.

"Mentálne je v poriadku, len rozpráva troska nezrozumiteľnejsie," hovorí maminka.

Sedemročný Davidko je obrovský nadšenec Rádia Vlna. Pozná mená všetkých moderátorov, kedy kto vysiela,  vie naspamäť reklamné džingle. Jeho snom bolo pozrieť sa, ako to v takom rádiu naozaj vyzerá.

Vďaka neziskovej organizácii Želaj si, sa mu to našťastie splnilo .. Aj preto maminka hneď vedela, aký sníček mu má v ŽELAJ SI vysnívať.

"Veľmi by sa chcel ísť pozrieť do nahrávacieho štúdia do Bratislavy, aby si predstavil, ako to tam vyzerá. Zaujíma ho, či moderátori púšťajú aj pesničky, aké majú mikrofóny a kopu ďalších vecí, " hovorí Davidkova mama.

Ako dodáva, Dávidko by chcel skúsiť aj trošinku moderovať, ale to nie je vôbec podmienka - stačí, ak by povedal len jednu vetu do rádia a dostane nahrávku domov... To by bol neskutočne šťastný!

"Raz, keď bol Dávid chorý, mu z rádia Vlna aj volali, a odvtedy potrebuje ísť súrne do štúdia to tam poobzerať," smeje sa maminka.

Takéto sníčky máme veľmi radi, a tak sme hneď aj napísali do rádia Vlna, či by bolo možné Davidkov sen splniť. A oni sa nám hneď aj ozvali a ponúkli mu akúkoľvek nedeľu.

26. mája bol Davidkov veľký deň! Už ráno sa v Žiline balil, aby bol na obed v štúdiu.  Zistili sme, že s parkovaním nie je problém a aj veľký invalidný kočík sa do výťahu bez problémov vošiel. Rodine sme preplatili benzín, aby so sníčkom nemali žiadne náklady.

A tak mohol Dávidko celé poobede pozerať svoje milované  rádio, rozprávať sa s moderátormi a užiť si svoj sen. Hoci sa aj trošku hanbil, všetko si to užil ako sa patrí, a doma nerozprával v ten deň už o ničom inom.

"Tak sme to zvládli, boli sme v Rádiu Vlna !!! :-)," napísala nám pár hodín potom Davidkova mama. "Ďakujeme veľmi za vybavenie, Davidkovi sa moc moc páčilo, naozaj bol nadšený !! A my s ockom s ním!"

Rodinku privítala Davidkova veľmi obľúbená moderátorka Soryana Hádenová, a väčšinu času ju sprevádzala po štúdiách Hanka Liptáková. "Videli sme naživo vo vysielaní aj Stanku Kovačik,a Mareka Kramaru. Pre nás všetkých to bol super zážitok. Ďakujeme krásne za super deň Rádiu Vlna, aj Želaj si ! Moc sme si to užili :-)"

Sme radi, že sa Davidkov sen splnil a že sa nám podarilo dopriať mu takýto zážitok. Veľká vďaka patrí rádiu Vlna, ktorá ochotne zareagovala a Dávidkovi dopriala možnosť návštevy. Veľmi si to vážime.

Želanie splnené 26.5.2019

 

}); })(jQuery);