Dominik už s úsmevom stíska svojho robota!

on štvrtok, 01 október 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Dominik už s úsmevom stíska svojho robota!

Dominik, alebo ako ho rodina volá Dodko, Dominko, patrí medzi predčasne narodené detičky. Hoci býval od narodenia často chorý a rodičia sa o jeho zdravie, nikdy nemal žiadne ťažšie zdravotné problémy. Až donedávna..

V marci tohto roku sa rodina dozvedela tú najhoršiu možnú diagnózu, ktorá celú jeho rodinu pohltila  - leukémia. No vďaka tomu, akých má Dominik pozorných rodičov, a že vždy na neho maminka s ockom dávali obrovský pozor, diagnostikovali mu rakovinu včas a mohol sa začať liečiť v najskoršom štádiu choroby.

"Celú liečbu zvláda veľmi hrdinsky a bojuje i napriek bolestiam. Je veľmi statočný a jeho sila vyliečiť sa nás drží pokope. Preto by sme mu chceli vysnívať aspoň niečo malé, nie veľmi prehnané, ale len to, čo vieme, že mu urobí skutočnú radosť," hovorí maminka. 

Ako dodáva, "Dominik miluje robotov a všetko dokáže premeniť na robota- už aj malú kuchynskú varešku. A tak nás: jeho najbližšiu rodinu napadlo napísať Vám, aby sa v týchto pre neho tak ťažkých časoch aspoň trošku rozveselil, a aby mu bol splnený jeho sen mať veľkého robota. Aby mal silu bojovať v poslednom cykle liečby a aby sa čoskoro mohol vrátiť domov, hrať sa so svojim bráškom, chodiť na výlety a do škôlky."

Dominik najviac zbožňuje transformerov. Je ich veľkým milovníkom, a dokážu mu v nemocnici krátiť dlhé chvíle. Dokáže sa s nimi hrať od rána do večera.

S radosťou a láskou sme jeho želanie splnili a nového robota sme zakúpili vďaka daru od spoločnosti STUDENT AGENCY. Odniesli sme ho Dodkovi priamo do nemocnice na onkologické oddelenie v Bratislave. Dominikov úsmev svedčí za všetko. Veľmi sa darčeku tešil a v spätnej väzbe od jeho maminy nám bolo povedané, že sa Dominik celé dni s robotom hral. Od rána do večera sa dokáže s hračkou zabávať a rodina je šťastná, že v týchto ťažkých chvíľach aspoň niečo privodilo chlapčekovi úsmev na tvári. Je to ich malé zlatíčko a my mu držíme palce, aby bol čím skôr zase doma.

Želanie splnené 20.9.2020

}); })(jQuery);