Julinka túžila po hračkárskej stajni s koníkmi

on štvrtok, 11 február 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Julinka túžila po hračkárskej stajni s koníkmi

Julinka z Dubnice nad Váhom má len 7 rokov, no už si, žiaľ, v živote prechádza veľmi ťažkým obdobím. Julinke totiž diagnostikovali akútnu lymfoblastickú leukémiu.

Pri podávaní liečby je Julinka vždy veľmi statočná a veľmi dobre celú situáciu, vzhľadom na svoj nízky vek, zvláda. Dievčatko navštevuje druhý ročník základnej školy, má však individuálne vzdelávanie. Nemôže kvôli svojej chorobe navštevovať školu tak často, ako jej rovesníci. Hoci ani tí teraz veru do školy tak veľa nenachodia...

"Julinka sa rada hrá s koníkmi, preto jej snom je mať Schleich koníky s domom, stajňou a prekážkami pre kone," prezradila nám jej maminka, ktorá vzápätí dodala: "Julinku máme veľmi radi a veríme, že sa vylieči."

V to veríme aj my a veľmi jej držíme palce. Teraz sme ju mohli potešiť aspoň tak, že sme jej teda stajňu s koníkmi Schleich objednali. Domček spolu s výbavičkou sme priniesli priamo do nemocnice na oddelenie detskej onkológie v Bratislave. Julkinu maminu sme vopred informovali, že darček privezieme a Julka sa tak aspoň raz do nemocnice tešila.

Kúpený darček sme však nemohli kvôli prísnym opatreniam pre koronavírus odovzdať osobne, a preto sme ho nechali u pracovníkov oddelenia. Vzhľadom na momentálnu pandémiu a veľmi oslabenú imunitu detičiek, ktoré sa tu liečia, sú tieto opatrenia naozaj potrebné a my sme boli vďační, že zamestnanci boli tak ochotní a pomohli nám pri odovzdaní želania.

Nasledujúci deň, ako sme boli v nemocnici, nám Julkina mamina poslala fotku, kde sa jej dcérka krásne usmieva aj so svojím novým domčekom a pripísala: "Prajeme krásny deň a nech sa Vám Vaša pomoc druhým stonásobne vráti späť."

V tomto prípade ďakujeme firme AMAZON, ktorá nám venovala časť z 2 percent daní, a vďaka nim sme mohli splniť mnoho úžasných snov v roku 2020 a 2021. 

ĎAKUJEME. 

}); })(jQuery);