Karinka sa lieči na leukémiu, výsledky už má lepšie

on streda, 18 november 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Karinka sa lieči na leukémiu, výsledky už má lepšie

Karinka z Čeloviec (6) bola ako iné dievčatká v jej veku, kým nezačali zdravotné problémy. Napokon, 9. októbra 2018 lekári zistili, že má leukémiu. 

"Karinka sa predtým normálne hrala, chodila s bračekom do škôlky, ale keď začala byť chorá, prestala tam chodiť. Potom bola už len dlho v nemocnici a občas doma," spomína na ťažké chvíle jej otec Milan.

Karin sa liečila deväť mesiacov, v nemocnici bola v kritickom stave, dostala sa až do umelého spánku na približne tri týždne, kde ležala na oddelení ARO. Pre rodičov to boli chvíle veľmi náročné po psychickej stránke, pre Karinku po telesnej.

"Napokon sa to potom sa začalo pomaly zlepšovať, dobrala chemoterapie. Teraz sa lieči v domácej liečbe, kde pobera tabletkovú chemoterapiu," vraví pán Millan.

Karinka aktuálne už dobrala všetky lieky, a dorástli jej už aj jej krásne a husté vlásky. Otec chcel svoju statočnú dcérku odmeniť za náročný boj, ktorý musela podstúpiť, a vysníval jej u nás nový mobil.

Ten sme jej vďaka príspevku od mladých SAS-károv napokon mohli zakúpiť a urobiť jej tak radosť v ťažkých chvíľach. Karinkin boj ešte nekončí, aktuálne musí byť päť rokov pod dohľadom lekárov, ktorí sa musia uistiť, že sa jej choroba nevrátila.

Až po tejto dobe bude môcť byť  vyhlásená za vyliečenú. Veľmi jej držíme palce, aby všetko dobre dopadlo, a do nemocnice už nemusela chodiť.

Želanie splnené 1.10.2020

}); })(jQuery);