Lianka mala ťažký osud: potešili sme ju

on piatok, 04 december 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Lianka mala ťažký osud: potešili sme ju

Lianka z Prešova má len 2 rôčky, no už si prešla spolu s rodičmi "peklom". Ako ročné dievčatko, kvôli nádoru na mozgu stratila zrak a ochrnula jej pravá strana telíčka.

Lianka bola do prvého roka života úplne zdravé a vitálne dievčatko, potom však prišlo to, čo nikto nečakal. Prvá rana pre jej rodičov bola, že Lianke lekári diagnostikovali nádor na mozgu a tou druhou, že dievčatko o necelé dva týždne úplne stratilo zrak.

Keď sa Lianka narodila, bola úplne zdravé dieťatko. Po jednom roku života malej Lianky sa však začali diať veľmi nepríjemné veci: bez akýchkoľvek príčin jej začali skákať očká, čomu žiaden z lekárov nerozumel. Najprv lekári toto skákanie pripisovali očnému nistagmusu, avšak po niekoľkých vyšetreniach a čase strávenom v ambulanciách, prišli nato, že ide o veľký, osemcentimetrový nádor na mozgu.

Vtedy sa pre Lianku aj jej rodičov začalo veľmi ťažké obdobie. Lianka dva týždne po vyšetrení, ktoré strávila v nemocnici, dostala krvácanie do mozgu, odkiaľ ju okamžite vrtuľníkom previezli do Prahy, kde jej v nemocnici urobili biopsiu tumoru. Žiaľ, po krátkom čase aj cez všetku snahu lekárov dievčatko prestalo vidieť, následne nato ochrnulo v pravej časti telíčka. Dnes Lianka vôbec nevidí, a preto každý jeden zvuk, každá pesnička, je pre ňu veľké potešenie.

Rodina chodieva pravidelne do nemocnice na chemoterapie a rehabilitácie. S novým prehrávačom si rodičia chceli nielen spríjemňovať cestu, ale dopriať dcérke aj kvalitnejšie strávený čas v nemocnici.

Aj preto napísala dcérkine želanie do neziskovej organizácie ŽELAJ SI, kde ho zaevidovali. Želanie u nás na stránke našiel darca s dborým srdcom, ktorý sa informoval, či želanie, ktoré si u nás Lianka vysnívala stále platí a kam by mohol DVD prehrávač poslať. Oslovili sme maminu Lianky, ktorá sa nesmierne potešila a z celého srdiečka poďakovala, aj keď takto na diaľku darcovi.

Jej mamina sa veľmi potešila: "Chodíme pravidelne do nemocnice na chemoterapie a tento DVD prehrávač budeme brať vždy so sebou. Lianka to má veľmi náročné po fyzickej aj psychickej stránke, ale sme radi, že sme dostali od darcu niečo, čo Lianku rozveselí a dobre naladí. Teraz si môžeme púšťať a počúvať svoje obľúbené cédečka všade kde pôjdeme. Veríme, že sa stane zázrak a Lianka bude opäť vidieť a uzdraví sa."

Keďže Lianka hýbe len polovicou telíčka, nedokáže sa zahrať ako iné detičky, jej najväčším potešením sú zvukové a hmatové hračky, ktoré ju aspoň na čas vedia zabaviť. Ďakujeme darcovi, za splnenie tohto krásneho detského sna. Sme radi že sú stále medzi nami ľudia s dobrým srdcom a je vás stále viac. Veríme, že v budúcnosti potešíme ešte množstvo detičiek.

Želanie splnené 15.11.2020

 

}); })(jQuery);