Lindin sen sa kvôli corone pozmenil, ale radosť sme jej urobili i tak

on piatok, 22 január 2021. Posted in Chcel(a) by som mať

Lindin sen sa kvôli corone pozmenil, ale radosť sme jej urobili i tak

Linda z Nového Mesta nad Váhom je 11-ročné dievčatko, ktoré trpí chorobami DMO, pravostrannú hemiparezu, skolióza a do toho má ešte aj problémy so zrakom.

Jej rodičia ju veľmi milujú a už od útleho detstva s Lindou navštevujú rehabilitačné pobyty, ktoré ich stoja nemalé peniaze. Boja sa, aby sa choroby ešte nezhoršovali a robia preto aj nemožné.

Veria, že vďaka rôznym rehabilitáciám ich milovaná dcérka bude žiť aspoň o trošku kvalitnejšie. Linda sa narodila predčasne s váhou 900 g, má za sebou operáciu oboch očí a nožičku aj ručičku má o dva centimetre kratšiu, ako by mala mať. Linda sa však aj napriek svojim chorobám stále vie tešiť zo života, miluje svoju rodinu a jej veľká záľuba je čítanie kníh Harryho Pottera.

"S čítaním dcérka začala už od troch rokov, už v tomto veku sme v knižnici spolu vyberali knižky, ktoré sme si doma čítali. Lindušku veľmi ľúbime a robíme všetko pre to, aby bola čo najviac fit. Dcérka veľmi nechce chodiť von, preto sa jej snažíme čo najviac venovať doma. Všetok svoj voľný čas venuje čítaniu, alebo internetu a telefónu, aby mala aspoň nejaký kontakt s rovesníkmi v tejto ťažkej dobe," takto pekne o Linde povedala jej mamina.

Linda mala svoj najväčší sen dostať sa do múzea Harryho Pottera. Keďže v momentálnej situácií pandémie a Lindinej oslabenej imunite, nebolo v našich schopnostiach jej takýto výlet zabezpečiť, zavolali sme Lindinej mame s čím iným by sme mohli jej dcérku potešiť.

Linduška si nakoniec vybrala nový peračník, mikinu a ruksak značky MOON. Tieto veci sme Linduške doručili a tá sa veľmi tešila, čo vidieť aj na fotkách. Dokonca sa odfotila aj ako posiela srdiečko a tak ďakuje všetkým dobrým ľudom, ktorí nám pomáhajú a vďaka nim môžeme plniť stále viac a viac detských snov.

My sa pridávame a taktiež ĎAKUJEME za každú Vašu pomoc, a Linde aj celej rodinke želáme veľa pozitívnej energie.

Želanie splnené 20.12.2020

}); })(jQuery);