Natálka trpí nevyliečiteľnou chorobou, ale nevzdáva to

on streda, 18 november 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Natálka trpí nevyliečiteľnou chorobou, ale nevzdáva to

Pre splnenie tohto sníčka sa nám neozvala samotná Natálka, ale maminka jej priateľky z onkologického oddelenia, ktorá jej chcela nejako urobiť radosť.

Preto sme sa spojii so samotnou Natálkou a vypočuli si, čo jej želaním a čo by ju mohlo potešiť. Natália je mladá inteligentná slečna, ktorej pred troma rokmi diagnostikovali metastatický rabdomiosarkóm - je to nevyliečiteľná choroba, ktorá, žiaľ, Natálku pomaly zabíja.

Natka je však jedna veľká bojovníčka, ktorá vie, že tešiť sa z každého jedného dňa, ktorý príde, je tá najväčšia radosť. Preto si užíva každú jednu chvíľu, ktorú môže prežiť a váži si život, ktorý má.

A nesmierne si to užíva aj jej mamina, ktorá trávi všetok voľný čas s Natálkou. Prezradila nám o dcérke nasledovné: ,,Natka je veľmi milé dievča a všetci ju milujú, jej úsmev je čarovný a myslí pozitívne. Snažím sa robiť všetko preto, aby mala a dostala to čo potrebuje a chce. Mám len ju a užívame si každý deň spolu. Cez víkend sa dcérka stretáva s kamarátmi, alebo sú v spojení cez mobil. Zaujíma ju móda, líčenie, rada pozerá filmy a keď sa jedná o upratovanie, správa sa ako obyčajná pubertiačka." 

Natália si prešla už tromi chemoterapiami, a dvakrát ožarovaním. Momentálne užíva lieky, ktoré by jej mali zastaviť rast nádorových buniek. Choroba sa však stále aj po liečbe vracia...

Natka má individuálne vyučovanie, a skoro stále je doma, keď sa niekedy cíti naozaj dobre, ide aj do školy a stretne sa s kamarátmi. Jej želanie, ktoré nám prezradila, nebolo vôbec náročné. Kvôli aktuálnej situácií plnej obmedzení a Natálkinej oslabenej imunity, sme, žiaľ, ani nemohli riešiť nejaké veľké sny, ale museli sme pristúpiť na variantu hmotného želania.

"Veľmi by som chcela jednu značkovú mikinu a pulóver," prezradila nám. Vďaka príspevku od mladých SAS-károv sme mohli Natálkine želanie splniť veľmi rýchlo. 

Zakúpili smeoblečenie, ktoré si želala, a dali jej ho poslať rovno domov.  "Ďakujeme že viete Natke vyčariť úsmev na tvári, vážime si to," usmieva sa maminka.

A my dodávame, že želáme ešte veľa spoločne strávených chvíľ Natálke a jej mamine a veríme, že sme Natku potešili.

Želanie splnené 15.10.2020

 

}); })(jQuery);