Telefón pre Rastíka s chorým srdiečkom

on utorok, 24 november 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Telefón pre Rastíka s chorým srdiečkom

Rastík zo Senice je 12 ročný chlapček, ktorý sa narodil s vážnou vadou srdiečka. Pri tretej operácii sa mu porušil rytmus srdiečka, preto mu implantovali kardiostimulátor.

Rasťo mal ako pôvodný sen vysnívané stretnutie s Petrom Saganom, avšak keďže sa nám už dlhodobejšie nedarilo s pánom Saganom spojiť (na naše emaily na jeho oficiálnu webstránu nikto nikdy nereagoval) a aj kvôli momentálnej pandemickej situácii, sme sa rozhodli Rastíkovi splniť iné želanie.

Zavolali sme jeho mamine a zisťovali, čo by chlapček z celého srdiečka najviac chcel. Keďže je Rasťo už dosť veľký na to, aby mal svoj vlastný telefón a jeho starý sa mu pokazil, voľba bola jasná.

Telefón nám pre Rastíka venoval darca a my sme mu ho priviezli priamo domov. Chlapec nás vrúcne privítal aj so svojou maminou a malou sestričkou. Rastík nám o sebe niečo málo prezradil: ,,Mám rád futbal, rád jazdím na kolobežke a baví ma hrať hry na počítači. Teraz do školy nechodím, máme vyučovanie z domu, ale keď som chodieval mal som tam super kamoša Jakubka. A úplne najviac ma baví chodiť s ocinom na ryby, je to také oddychové a to nás na tom baví."

Rastíkova mamina ešte doplnila, že syn síce má veľmi rád futbal a rád by aj inak športoval, avšak nevládze tak, ako bežné deti. Už keď aj chvíľu behá, hneď sa zadýcha a musí potom odpočívať. Preto sa aj mamina teší, že si synček obľúbil práve rybolov. Tu sa nemá ako zadýchať a ešte aj trávi čas s ocinom.

Do nemocnice chodia v pravidelných intervaloch, kde Rastíka sledujú a nastavia mu liečbu, ktorú zrovna potrebuje. Po pár minútach nášho rozhovoru, bol už Rastík veľmi nedočkavý a tešil sa ako telefón rozbalí. Tá radosť v jeho detských očiach, keď sa tak stalo je nezabudnuteľná.

"Vauuu, vauu ten je krásny, dotykový a ešte je aj na odtlačok," takto sa Rastík z nového telefónu tešil a rýchlo utekal, aby si ho mohol ísť vyskúšať. Ďakujeme darcovi so šľachetným srdcom, ktorý sa nám ozval, či nepoznáme dieťatko, ktoré by mohol novým telefónom potešiť. Poznali sme a aj sme ho potešili.

Veľká vďaka všetkým, čo nám pomáhate.

Želanie splnené 10.11.2020

}); })(jQuery);