Zuzanka si vysnívala domček pre bábiky

on streda, 16 december 2020. Posted in Chcel(a) by som mať

Zuzanka si vysnívala domček pre bábiky

Zuzanka z Považskej Bystrice, ktorá sa lieči na leukémiu v Národnom ústave detských chorôb, je iba šesťročné dievčatko. Zuzanka miluje bábiky a všetko s nimi spojené.

Jej najväčším želaním bol veľký domček pre jej bábiky, L.O.L domček. Jej otec nám prezradil, ako veľmi ich dcérka miluje bábiky: "Rada sa s nimi hrá a domček si vysnívala, aby mala kam svoje milované bábiky ukladať."

Sú mesiace, kedy sa Zuzka viacej zdržuje v nemocnici, inokedy sú zase výsledky lepšie a dievčatko trávi čas doma. Zuzka dostala odklad do školy, keďže kvôli veľmi oslabenej imunite, nemôže chodiť do školy, ani tráviť čas, ako ostatné zdravé deti v jej veku.

Rodičia veria, že sa Zuzanke polepší, a bude z nej zdravé a šťastné dievčatko. Zuzka by tiež, ako každé iné dieťatko chcela domáce zvieratko, rodičia jej sľúbili, že keď budú viacej doma kúpia dcérke zajačika. Zuzka ešte nevie, ako by sa zajko volal, ale určite mu vymyslí nejaké super meno.

Keďže domček pre L.O.L bábiky je pre rodičov veľká položka, oslovili našu neziskovú organizáciu ŽELAJ SI, či by sme nemohli Zuzke splniť jej tajný sen.  Domček sme vďaka 2 percentám z daní od spoločnosti Go2sky mohli zakúpiť a prišli sme malú Zuzanku potešiť priamo do nemocnice, keď zrovna prichádzala na ďalšiu liečbu.

Na fotografii je Zuzka celá zababušená, pretože vonku bola v ten deň veľká zima a kvôli pandemickej situácií sme museli želanie vybavovať pred nemocnicou. Zuzka sa ale pod rúškom usmievala a v srdiečku sa tešila svojmu splnenému sníčku. Veríme, že sa jej polepší, a že jedného dňa z nej bude zdravé malé dievčatko, ktoré bude môcť chodiť do školy a venovať sa všetkým tým aktivitám, ktorým sa venujú detičky v jej veku.

Želanie splnené 1.12.2020

}); })(jQuery);