Relaxačný pobyt pre matky s deťmi: Deň druhý

.

V druhom táborovom dni, v utorok, sme po chutných raňajkách sme mali „hodinu“ angličtiny. Intenzívnejšie sme v nej nadviazali na pondelňajšiu večernú rozprávku. Aby sme zistili úroveň vedomostí našich detí a ich angličtiny, najlepším spôsobom, ako to čo najskôr zistiť, bolo „skúšanie“ ostatných.

Vtedy si deti neuvedomujú, že tým, že lovia v pamäti slovíčka, či otázky, vlastne neskúšajú maminky, ale prezentujú seba a svoje vedomosti.  Odpadáva pritom akýkoľvek stres pred novými ľuďmi, či z dôvodu rôznej vekovej hranice účastníkov skupiny, a teda sa nik nemusel pred nikým cítiť nepríjemne, že vie menej, či viac. Maminky sa tiež nemuseli ničoho báť – o výhru nešlo nikomu – skôr sme chceli dokázať deťom, že aj ony majú v niečom medzery, v tom lepšom prípade aj to, že si mnohé veci dokáže človek pamätať aj po dlhšom období, ktoré prešlo od ich povinnej školskej dochádzky :). Deti boli nadšené, s entuziazmom svojim maminkám dokonca pomáhali – samozrejme, každý podľa svojich schopností. Napokon, pre zopár z nich boli neustále pripravené iné alternatívy výučby – rôzne obrázky, omaľovánky, kartičky, dokonca aj zopár hračiek.

Keďže v Sanatóriu je utorok sanitárnym dňom, namiesto bazéna sme pre deti a ich mamičky pripravili jedinečnú procedúru – speleoterapiu v Belianskej jaskyni. A hoci sme cestou k jaskyni viackrát spievali pesničku Prší, prší...: ), aj počas dýchacích cvičení nás rôzne skupiny so sprievodcami rušili, bol to pre nás neopakovateľný zážitok! Chladný vzduch nám pomáhal prečistiť dutiny, pohyb rozohriať svalstvo. Kto chcel, mohol sa zapojiť do skúšky vernosti... Stačil hod mincou do bieleho jazierka, ktorý mamičky pre istotu ani neskúšali – žiadna z nich nechcela pokúšať osud!

Poobede prišli na rad ďalšie dielne – tento krát sme sa pustili do maľovania pohárov zo skla. Motívy sa medzi deťmi striedali rôzne, predovšetkým to boli zvieratká, či rozprávkové postavičky. Za pomoc a šikovné rady pri tejto dielni ďakujeme Monike Kurucovej z Draviec! Aj vďaka nej, šikovným deťúrencom a ich mamičkám sa v ten deň narodilo až 15 originálnych pohárov : ).Podvečer si jednotlivé rodiny uvedomili, že na druhý deň je cirkevný sviatok (15.8.). Zhodou okolností sa na tomto pobyte stretli rodiny, ktoré by sa v takýto deň určite zastavili aj v kostole. Ani to pre nás nepredstavovalo žiaden problém! Zariadili sme všetko potrebné a na druhý deň čakalo na mnohých ľudí v Sanatóriu milé prekvapenie...

Za tento úžasný pobyt vďačíme úžasnému sponzorovi, ktorý uhradil všetky náklady spojené s Relaxačným pobytom pre matky s deťmi, a to známemu vydavateľstvu Motýľ, ktorému týmto veľmi ďakujeme.

}); })(jQuery);