Deň, keď si môžete niečo želať, bude 22. septembra!

.

Aj tento rok si budete môcť pustiť do neba svoje želanie! Nezisková organizácia ŽELAJ SI po tretíkrát usporiada Deň želaní, a to v sobotu 22. septembra. Novinkou tohto ročníka bude, že sa nebude konať len v Bratislave, ale aj v Košiciach. A účasť prisľúbili aj rozprávkové postavičky!

Balóny s lístočkom, na ktorý napísali svoj sen, vlani vypustilo 1016 ľudí. Keď sa romanticky vzniesli k nebu, podujatie bolo cítiť emóciami. Nostalgická pieseň a zážitok z hromadného pustenia ľudí očarili. "Úžasná a vydarená akcia, hlavne pre našich zlatúšikov, boli nadšení:-) O rok zopakujeme:-)," nadchla sa rodina Režňáková.

"Deň želaní - akcia, ktorá dostala moje srdce," povedal Dominik. Bea Svetliková prišla na akciu až z východu Slovenska, podľa nej "bola úžasná a mohli by byť takéto akcie po celom Slovensku," dúfa.  "Snažila som sa sledovať svoj balón, ale potom sa mi stratil. Kto vie, kde skončili naše želania, kto ich nájde, a či sa splnia," zamýšľa sa Evka.

Nuž, tento rok nebude musieť cestovať! Deň želaní sa totiž bude konať aj v Košiciach, a to na pódiu pri Dolnej bráne. V oboch mestách bude akcia trvať súčasne od 16.30 do 18.00, kedy sa balóniky vypustia. A možno sa tento rok podarí prekonať aj slovenský rekord: 2013 balónov.
 
Deň želaní sa bude konať aj tento rok na nábreží obchodného centra Eurovea. Predaj balónov začne o 16.30 hod a skončí sa hromadným púšťaním balónov o 18.00 hod. Efekt hromadného pustenia balónov očarí deti rovnako ako tínedžerov či dospelákov.

Kúpou balóna v hodnote 2 eur prispievate na plnenie snov chorých a zomierajúcich detí, ktorým už šesť rokov pomáha nezisková organizácia ŽELAJ SI. V oboch mestách prevzali záštitu nad podujatím primátori: v Bratislave pán Milan Ftáčnik, v Košiciach Richard Raši.

Na predaj sú pripravené tri tisícky balónov. Vaše priania upevnené na balónoch poletia až do neba. Viac info o ŽELAJ SI a snoch detí, ktoré už splnili, alebo na splnenie ešte len čakajú, nájdete na www.zelajsi.sk.  Na akcii sa môžete tešiť na rozprávkové postavičky, s ktorými sa môžete odfotiť. Čo sa týka programu, v Bratislave privítame naživo kapelu Los Banditos, príde aj sexi husľové trio G-strinx a populárny spevák Miro Jaroš. V Košiciach si zase môžete vychutnať Maškrtníček,Tomáša Buranovského či husľového virtuóza Stanislava Salanciho :-)

Každý, kto si kúpi balónik, sa automaticky zapojí do zlosovanie o víkendový pobyt v penzióne Motýľ či Ville Betula a ďalšie zaujímavé ceny. Svoju účasť môžete potvrdiť na facebooku (Deň želaní Bratislava, Deň želaní Košice),  kde je udalosť publikovaná, aby organizátori vedeli, koľko balónov si majú na podujatie pripraviť. Tešíme sa na vás :-))

Ak sa podujatia nemôžete zúčastniť, môžete vyjadriť podporu plneniu snov chorých detí aj zaslaním esemesky v sieti ORANGE na číslo 882, v hodnote 1 eur, a to buď prázdnu alebo s ľubovoľným textom.

Partneri podujatia:       

}); })(jQuery);