Dominik Čuřík

on streda, 08 marec 2017. Posted in Chcel(a) by som ísť

Dominik Čuřík

Dominik sa narodil 3.12.2000, s diagnózou M.down. Popri základnom ochorení trpí rôznymi inými ochoreniami ako stredná až ťažká nedoslíchavosť oboch uší ( nosí načúvací aparát), dysfunkčná smtítna žľaza, navštevuje veľa odborných ambulancie ako : neurologickú, endokrynokogická, ORL, logopedia, očné, ortopedia. V roku 2010 sme sa po rozvode odsťahovali z Čiech k mojim rodičom na Slovensko.

Momentalne žijeme v sociálnom byte od mesta Žilina, ktorý nám pomohla vybaviť no. Náruč . V byte žijem sama s mojim synom Dominikom. Otec o syna nejavý nijaký záujem - nepomáha ani len finančne ( výživné ) - sú na neho podané exekúcie .

Všetku starostlivosť a náklady spojené s liečbou a výchovou hradím sama za pomocí rodiny, priateľov, dobrých ľudí a neziskových organizácií. Dominik trpí vážnymi respiračným a častými ochoreniami horných dýchacích ciest a práve z tohoto dôvodu je sen pobyt pri mori. Pretože potom by mohol častejšie navštevovať školu. Má veľmi rád slnko. Bol by to pre nás vysnívaný relax a odych a cesta ako načerpať nové sily do budúcnosti .

Vek

16

Mesto

Žilina

Diagnóza

M.Down

Hlavné želanie

Dovolenka pri mori

Náhradné želanie

Výlet do delfinária resp. Nejaký nezabudnuteľný zážitok Disneyland ,

Chcete pomôcť splniť tento sen? Napíšte nám na zelajsi@zelajsi.sk a my vám poskytneme kontakt na dieťa.

}); })(jQuery);