Roman Jurka

on streda, 21 september 2016. Posted in Chcel(a) by som ísť

Roman Jurka

Môj najstarší syn Romanko má od narodenia centralnu tonusovu poruchu, od 2 rokov mu napisali diagnozu detsku mozgovu obrnu, má za sebou 14 operacii, 13 operaciu krčnej chrbtice mal v juni 2016. Po operacii bol problem s extubaciou nedalo sa mu dychat v krku všetko opuchlo a museli ho vrtulnikom prevažat do Martina na špecializovane detske ARO KDAIM.

Operacia sa poradila, len v krku všetko opuchlo. Tyžden bol v umelom spanku , 2 tyždne mal operačne všitu tracheostomiu umeleu - trubicu v krku vyvedenu do dychacej trubice.

Cely cas som tam bola s nim a mladšie deti nam varovala cela rodina. Vtedy som Romankovi slubila, že ked zabojuje, tak pojdeme na výlet, na aky len chce, to je jedno kam, pretože sa opuštal, nemohol s tracheostomiou rozpravat a len kyval hlavou ano a nie.

Same hadičky mal na sebe, zo seba, a len ukazoval rukami na krk a kyval nie, že to nechce a ja ho prosila celé dni, aby zabojoval, že potrebujem aby zabojoval, a potom všetko v krku odpuchne všetky hadičky aj trubicu z krku vyberu a bude dobre a my pojdeme na nejaky super vylet na aky chce.

Romanko sa učí na same jednotky, je velmi mudry, inteligentny, rozumny, citlivy a úžasny, bohužial za svoje zdravie musí denno denne bojovat, prejde cca 100 metrov, podla unavy. Vdaka Bohu že sa našiel na Slovensku lekar, ktorý ho chcel operovat, lebo chrbtica je velmi važna operacia, no krčná je 100 krat tažšia a naročnejšia, lebo v nej je všetko zužene, cievy,nervy,...

Viem, že tym, že je taky mudry, tak ma aj velky sen, no verim v dobro ludí a verím, že raz sa mu to podarí splnit si tento sen.

Vek

14

Mesto

Prievaly

Diagnóza

DMO,operoacie hrudnej,krčnej chrbtice, diafragmatickej hernie, eqinovari,stav po tracheostomii,

Hlavné želanie

ist na vylet do Kanady do Toronta na CN Tower

Náhradné želanie

íst na výlet do Paríža k Eiffelovej veže

Chcete pomôcť splniť tento sen? Napíšte nám na zelajsi@zelajsi.sk a my vám poskytneme kontakt na dieťa.

}); })(jQuery);