Jozef Čonka

on utorok, 23 október 2018. Posted in Chcel(a) by som mať

Jozef Čonka

Dovoľte aby som Vám predstavil môjho synčeka Jožka. Jožkov štart do života nebol ľahký. Je to veľký bojovník a svoje miesto na tomto svete si vybojoval. Pri pôrode mal okolo krku pupočnú šnúru, čo nám zmenilo život. Prvé mesiace života bol Jožko veľmi apatické bábätko, vo vývoji zaostával a napredoval len veľmi pomaly.

„Získal“ diagnózu detská mozgová obrna – spastická diparetická forma. Poctivo sme cvičili a Jožko sa postupne prebral z apatie a začal napredovať. Trvalo dlho kým sa naučil sedieť, loziť,chodiť. Zo začiatku chodil len po špičkách palcov. Až po 1 operácii začal chodiť „normálne“.

Jožko má okrem iného aj špecificky narušený vývoj reči celkovo komunikácia nám robí problém. K jeho diagnózam patrí aj mentálna retardácia a inkontinencia III.st. Napriek všetkému sme sa s Jožkom nevzdali a ani nikdy nevzdáme. Za 11 rokov svojho života absolvoval mnoho rehabilitácií a terapií, či už pobytovo alebo ambulantne. Jožko je na 60% ťažko zdravotne postihnutý, ale napriek všetkému je to veselý a stále usmiaty chlapček, ktorý má chuť žiť a bojovať.

To čo vedia a dokážu zdravé detičky samozrejmé sa musí Jožko doslova naučiť. Vyžaduje to však veľmi veľa času, úsilia a bohužiaľ aj financií. V tomto štáte to však nie je ľahké. rehabilitácie, terapie sú veľmi nákladné a bohužiaľ poisťovňa neprepláca absolútne nič. Nedokážeme zabezpečiť dostatok financií na všetko, čo Jožko potrebuje a čo by mu mohlo pomôcť napredovať.

Velmi by ho potešil mobilny telefon rad foty, hra hry a vola kamaratom kedze mi mu to nemožme zadovažit preto sa obraciam na vas. Dakujeme

Vek

11

Mesto

Liptovsky mikulaš

Diagnóza

DMO spasticka dipareza dolnych končatin

Hlavné želanie

Mat vlastny mobil

Náhradné želanie

playstation

Chcete pomôcť splniť tento sen? Napíšte nám na zelajsi@zelajsi.sk a my vám poskytneme kontakt na dieťa.

}); })(jQuery);