Roman Jurka

on streda, 21 september 2016. Posted in Chcel(a) by som stretnúť

Roman Jurka

Môj najstarší syn Romanko má od narodenia centralnu tonusovu poruchu, od 2 rokov mu napisali diagnozu detsku mozgovu obrnu, má za sebou 14 operacii, 13 operaciu krčnej chrbtice mal v juni 2016. Po operacii bol problem s extubaciou nedalo sa mu dychat v krku všetko opuchlo a museli ho vrtulnikom prevažat do Martina na špecializovane detske ARO KDAIM.

Operacia sa poradila, len v krku všetko opuchlo. Tyžden bol v umelom spanku , 2 tyždne mal operačne všitu tracheostomiu umeleu - trubicu v krku vyvedenu do dychacej trubice.

Cely cas som tam bola s nim a mladšie deti nam varovala cela rodina. Vtedy som Romankovi slubila, že ked zabojuje, tak mu splnim nejaky sen. 

Romanko sa učí na same jednotky, je velmi mudry, inteligentny, rozumny, citlivy a úžasny, bohužial za svoje zdravie musí denno denne bojovat, prejde cca 100 metrov, podla unavy. Vdaka Bohu že sa našiel na Slovensku lekar, ktorý ho chcel operovat, lebo chrbtica je velmi važna operacia, no krčná je 100 krat tažšia a naročnejšia, lebo v nej je všetko zužene, cievy,nervy,... Viem, že tym, že je taky mudry, tak ma aj velky sen, no verim v dobro ludí a verím, že raz sa mu to podarí splnit si tento sen. Romanko by sa chcel stretnut s Jaromírom Jágrom, prípadne sa ísť pozrieť na jeho zápas a tiež veľmi túži po hracom mobilnom telefóne.

Vek

14

Mesto

Prievaly

Diagnóza

DMO, operacie hrudnej a krčnej chrbtice, hernie

Hlavné želanie

herný mobilný telefón - Black Shark 4

Náhradné želanie

íst na výlet do Paríža k Eiffelovej veže

Chcete pomôcť splniť tento sen? Napíšte nám na zelajsi@zelajsi.sk a my vám poskytneme kontakt na dieťa.

}); })(jQuery);