Aj tak budem gitaristom, vraví onkologický pacient Ivko

on utorok, 13 august 2019. Posted in Chcel(a) by som byť, Chcel(a) by som mať

Aj tak budem gitaristom, vraví onkologický pacient Ivko

Ivko je onkologickým pacientom od januára 2019, a teraz v auguste ide na transplantáciu kostnej drene. Je to ťažký zákrok, ktorý mu ale môže pomôcť v uzdravení. 

Ivko nebol doma od januára a psychológ na onkologickom oddelení mu na skrátenie dlhých chvíľ požičal gitaru a ukázal základy hry na gitaru. Ivkovi sa to veľmi zapáčilo.

"Ivko bol hrozne rád, ale gitaru musel po čase vrátiť, pretože slúžila pre všetky deti. Bol z toho smutný a tak mi napadlo, že napíšem do ŽELAJ SI jeho sen mať gitaru," vraví Ivona, sestrička z onkológie.

Už o tri týždne sme Ivkovi doniesli gitaru priamo na detskú onkológiu.  "Veľmi sa teším, že budem v učení pokračovať.  A teším sa, že keď sa dostanem po liečbe konečne domov, budem sa spolu s najlepším kamarátom učiť hrať. Už sa neviem dočkať, kedy si spolu budeme "brnkať"," usmieva sa Ivko.

Prajeme mu, aby transplantácia prebehla úspešne a pokiaľ možno bez komplikácií, a tiež aby sa čím skôr vyzdravel a mohol brnkať na gitare, chodiť do školy, blázniť sa s kamarátmi a žiť tak ako predtým. 

Skoré uzdravenie, Ivko!

Želanie splnené 29.7.2019

}); })(jQuery);