ŽELAJ SI získalo grant z NATO

.

Keď nám jedného marcového rána volali z NATO, prvá otázka, ktorá nás napadla bola: čo už len my môžeme mať z NATO spoločné? Odpoveď bola jednoduchá.. Manželky vojakov, žijúce v Bruseli, totiž každoročne usporiadávajú tzv. NATO Charity Bazaar, z ktorého výťažok potom prerozdeľujú medzi neziskové organizácie.

Padla otázka, či sa ŽELAJ SI nechce zapojiť do uchádzania sa o tento grant. Tak sme si teda sadli a premýšľali: čo najviac deti potrebujú, čo by im pomohlo? Jednoznačne nám vyšlo, že notebooky. Kolegyňa Andrejka preto napísala v angličtine projekt, že by sme radi zrealizovali kúpu notebookov pre choré deti, ktoré potom budeme v nemocniciach požičiavať. Projekt bol prijatý a posunutý na schválenie.

Odozva bola úžasná... Z vyše 70 organizácií z celého sveta, ktoré sa do žiadosti o grant zapojili, sme my, ako jediný zástupcovia Slovenska, (druhá organizácia zo Slovenska, ktorá bola oslovená, napokon grant nepodala), uspeli na krásnom piatom mieste! Bazár sa konal už tradične koncom roka a ŽELAJ SI z neho získalo 6000 eur na nákup notebookov. Symbolický šek sme si boli prevziať priamo v Bruseli na slávnostnej ceremónii. Osobne sme sa dostali do priestorov NATO a prijal nás aj zástupca vojenského predstaviteľa pri Vojenskom výbore NATO a EÚ v Bruseli pán generálporučík Ing. Peter Gajdoš. Poďakoval nám za spoluprácu a vyjadril snahu pomôcť chorým deťom, kedykoľvek to budeme potrebovať. Ako povedal, armáda je totiž najmä na to, aby pomáhala.

Slávnostné prevzatie symbolického šeku sa udialo už doma, na Slovensku. Symbolický šek s finančnou pomocou od charitatívnej organizácie NATO Charity Bazaar (NCB) si 31. januára o 10,30 prevzala naša predsedníčka Soňa Rebrová na Generálnom štábe OS SR, a to priamo z rúk národného vojenského predstaviteľa SR v NATO generálporučíka Ing. Petra Gajdoša a náčelníka Generálneho štábu OS SR generála Ing. Ľubomíra Bulíka, CSc.

Nezisková organizácia „Želaj si“ bude môcť v rámci svojho projektu aj vďaka príspevku 6.000 € od NCB nakúpiť a distribuovať prenosné počítače dlhodobo chorým deťom.

Veľkú vďaku za tento úspech chceme vyjadriť dvom úžasným ženám, ktoré po celý rok pomáhali organizovať NATO Charity Bazaar v Bruseli a ktoré nás oslovili. Ďakujeme Slávke Kučovej, ktorá nás oslovila a pomáhala nám pri písaní projektu, a Ivetke Peterovej za to, že sa náš projekt snažila v konkurencii iných projektov presadiť a osobne nás sprevádzala Bruselom a celou slávnostnou ceremóniou.

NATO Charity Bazaar je charitatívna organizácia, ktorá bola založená v roku 1968. Jej členmi sú členské a partnerské krajiny Severoatlantickej aliancie, ktoré chcú takouto formou prispieť k zmierneniu následkov utrpenia detí, ktoré sú choré, chudobné, opustené alebo inak postihnuté v rôznych kontinentoch a krajinách sveta. Náplňou tejto organizácie združujúcej manželky, manželov, partneriek a partnerov vojenského personálu, ktorí pracujú na veliteľstve NATO, je organizovanie spoločenských podujatí a iných aktivít za účelom získavania finančných prostriedkov, ktoré majú byť darované iným charitatívnym organizáciám. Hlavnými zdrojmi finančných prostriedkov tejto organizácie sú dotácie od belgickej vlády, miestnych úradov alebo akýchkoľvek iných verejných organizácií vrátane výťažkov z charitatívnych aktivít NATO Charity Bazaar.

Článok o prevzatí ceny na ministerstve obrany nájdete tu:  http://www.mod.gov.sk/20250/financna-podpora-nato-pre-dlhodobo-chore-deti.php?pg=1

}); })(jQuery);