O nás

Organizácia ŽELAJ SI vznikla v roku 2006. Jej cieľom je plniť sny sny ťažko a nevyliečiteľne chorých detí. Deti si môžu želať Kam by chceli ísť, S kým by sa chceli stretnúť, Čím by chceli byť alebo čo by chceli mať - najviac na svete.

ŽELAJ SI sa od svojho počiatku snaží o čestné jednanie s darcami. Je jedinou organizáciou na Slovensku, ktorej nemusíte dať peniaze, ale môžete priamo splniť sen dieťaťu. Ako prvá na Slovensku tiež zaviedla, že informuje na svojom webe o každom želaní, ktoré splnila a tak ľudia presne vidia, na čo sú ich peniaze použité.  

Dnes už približne polovicu želaní plnia ľudia, ktorí deťom dary zakúpia. Na ŽELAJ SI však ostane tieto dary doručiť, overiť diagnózu dieťaťa, jeho želanie, darček odovzdať, nafotiť, následne napísať príbeh na internetovú stránku, taktiež viesť web, facebookovskú stránku, účtovať zbierky, robiť marketing a splniť tie sny detí, na ktoré sme nezohnali darcov. V ŽELAJ Si totiž plníme všetky želania detí, ktoré nám prídu - výnimkou sú len žiadosti o notebooky, finančnú podporu či príspevky na zdravotné pomôcky alebo liečbu. Túto činnosť totiž nevykonávame.

Našim cieľom je potešiť choré deti. Veď pri liečbe nejde len o telo, ale aj o dušu. Aj tá je dôležitá – mať nádej, silu ďalej bojovať, tešiť sa zo života. Od roku 2006 dodnes zakladateľka Soňa Rebrová spolu s dobrovoľníkmi splnila viac než 800 detských snov.

OZ a ľudia v ňom neuznávajú pouličné zbierky, na podporu vymýšľajú a organizujú rôzne akcie. Napríklad čoraz populárnejší Deň želaní. Počas neho sa do neba púšťajú želania napísané na lampiónoch alebo balónoch...

ŽELAJ SI nemá za sebou žiadneho veľkého sponzora, doteraz nezískala žiadne väčšie granty, všetky financie si organizácia získala sama a tvrdou prácou. TU si môžete pozrieť Zoznam detí, čakajúcich na splnenie sna, a tu zase Splnené sny.  Zaujímať by vás mohli aj Výročné správy alebo ste sa možno rozhodli organizácii prispieť, link je tu: https://zelajsi.darujme.sk/305/.

Organizácia prijíma tiež 2 % z dane.

Kontakt

}); })(jQuery);