Andrejka varí a krája, a už sa neporeže

on štvrtok, 28 apríl 2016. Posted in Chcel(a) by som byť

Andrejka varí a krája, a už sa neporeže

Andrejka Holúbková z Budmeríc je ešte malé dievčatko, ale svoj voľný čas musí, žiaľ, tráviť na detskej onkológii v Bratislave, kde sa lieči na toto zákerné ochorenie.

Svoj sen do ŽELAJ SI napísala pred Vianocami 2015. Priala si xbox, na ktorom by sa mohla hrať doma aj v nemocnici, a na ktorej by jej čas rýchlejšie ubehol.

Keď sme rodinu vo februrári kontaktovali ohľadom splnenia sna, dozvedeli sme sa, že už nie je aktuálny. "Andrejke bol na Vianoce splnený sen, dostala xbox. Poskladali sa jej naň rodičia jej spolužiakov, za čo im veľmi pekne ďakujeme," hovorí pani Holúbková.

"A nemá Andrejka iné želanie, ktoré by sme jej mohli splniť?" spýtali sme sa, keďže radosť sme Andrejke urobiť určite chceli. Tráviť čas v nemocnici nie je to, čo by deti mali robiť.

"Dlho sme rozmýšľali, čo by ju potešilo. Veľmi rada pozerá reláciu Moja mama varí lepšie ako tvoja, až tak, že začala pomáhať v kuchyni pri varení. Rada krája všetko, čo sa len pokrájať dá. Vždy sa však bojím, aby sa neporezala, keďže má omnoho menej trombocitov ako zdravý človek," hovorí pani Holúbková. Možno  sa raz Andrejka stane skvelou kuchárkou.

Jej maminka na splnenie dcérkinho sna našla riešenie: "Jej želaním je drôtená rukavica tzv. hetešovka, ktorú majú aj v relácii Moja mama varí...To by bol pre ňu ten najlepší darček, ktorý by ju potešil." Prečo nie? Takéto želanie sme veru ešte nemali. A ešte nikdy sme neobjednávali tovar z mäsiarskych potrieb :-) Objednali sme a dali poslať Andrejke domov.

"Rukavica dorazila, Andrejka má nesmiernu radosť. Posielam foto, hneď ju musela vyskúšať. Ešte teraz kraja cibuľu, musím porozmýšlať, na čo ju použijem," usmieva sa pani Holúbková.

Ale úsmev na tvári má aj Andrejka, čomu sme veľmi radi. Pani Holúbková toto pekné želanie uzatvára slovami. "Ďakujeme nielen všetkým, ktorí sa podieľali na splnení jej sna, ale aj všetkým, ktorí na nás myslia. Andrejka s mamou."

Skoré uzdravenie, Andrejka! 

 

Želanie splnené 22.4.2016

}); })(jQuery);