Chorá Emka túži byť princeznou

on streda, 24 marec 2021. Posted in Chcel(a) by som byť

Chorá Emka túži byť princeznou

Emka  je 7 ročné dievčatko zo Šurian. Tejto malej princeznej však bola nanešťastie v januári tohto roku diagnostikovaná akútna lymfoblastická leukémia.

Emka je momentálne skoro stále v nemocnici a musela podstúpiť už niekoľko chemoterapií, následkom čoho jej úplne vypadali vlásky. Je však veľká bojovníčka, ktorá ale celú situáciu nezvláda úplne dobre.

"Je jej pridlho v nemocnici a smutno za životom, ktorý mala," prezradila nám maminka. ,,Dcérka je šikovná prváčka, ktorá sa učí momentálne len v nemocnici. Jej najväčším snom, keď vyrastie a vyzdravie, je raz to, že sa stane učiteľkou. Túži byť zdravá a fungovať normálne, hrať sa a robiť veci, ako ostatné detičky v jej veku. Je veľká parádnica a práve preto jej snom bol aj kozmetický stolík s kozmetickým kufríkom a šaty s lodičkami princeznej Rapunzel, keďže je momentálne bez vláskov a táto Disney princezná ma extrémne dlhé vlasy, chcela sa podobať na ňu. 

Preto sme sa rozhodli túto malú slečnu potešiť podľa jej želania. Emka je veľká parádnica a miluje sa pekne obliekať a hrať sa na princeznú. Jej najväčším želaním boli preto vecičky pre pravú princeznú a toaletný stolík, kde by sa mohla skrášľovať, keď ju konečne prepustia z nemocnice.

Spojili sme sa s maminou Emy, ktorá nám presne popísala, po čom jej dcérka naozaj túži. Keďže je momentálne pandemická situácia stále vážna a platí zákaz cestovania cez okresy, museli sme želanie poslať Emke priamo domov.

Toto malé dievčatko túžilo po krásnom toaletnom stolíku, maľovátkach, šatôčkach pre princeznú a krásnych topánočkách. Všetky vecičky sa nám podarilo zohnať a Emka z nich bola nadšená.
"Emka si už rovno v nemocnici šatôčky obliekla a veľmi sa z nich tešila. Ďakujeme za splnenie želania."

Takto nám opísala dcérku jej mamina. Želáme Emke, aby sa raz stala dobrou pani učiteľkou a dúfame, že sa zo splneného sna bude  ešte dlho tešiť a princeznovské šaty si bude ešte dlho užívať.

Želanie splnené 15.2.2021

}); })(jQuery);