Chorý Lacko miluje futbal, vysníval si dres a loptu

on pondelok, 07 december 2020. Posted in Chcel(a) by som byť

Chorý Lacko miluje futbal, vysníval si dres a loptu

Lacko je 13 ročný chlapec, ktorý má veľmi rád futbal. Kým bol zdravý, trávil veľa času na futbalovom ihrisku, kde trénoval a hral zápasy za miestny žiacky klub. Žiaľ, vážna choroba , pre ktorú sa lieči na klinike detskej onkológie v Bratislave, mu prerušila túto vášeň.

Chlapcov sen bol venovať sa futbalu, kedysi veľa času trávil na ihrisku, kde stále trénoval. Dnes však Lacko kvôli chorobe nemôže chodiť na žiadne zápasy, dokonca si nemôže ani len tak zabehať za loptou. Jediné, čo chlapček teraz môže, je veriť a bojovať, aby sa čoskoro vyliečil a opäť dostal silu.

Lacko sa lieči na klinike detskej onkológie v NÚDCH v Bratislave z leukémie. V nemocnici ho teraz čakajú dve mesačné intenzívne liečby a potom rok a pol sledovania, či sa mu stav zlepšuje. Lacko je ale veľký bojovník a preto veríme, že po liečbach sa mu polepší a choroba ustúpi.

Najväčším sníkom tohto chlapca bola futbalová lopta z logom Juventus, my sme k tomu ešte prikúpili dres s tým istým logom a Lacka sme prišli potešiť rovno do nemocnice. Keďže v nemocnici majú kvôli aktuálnej pandemickej situácií zákaz návštev, dohodli sme sa s Lackovým otcom, že mu želanie odovzdáme vonku pred nemocnicou.

Žiaľ, Lackov zdravotný stav mu nedovoľoval vyjsť ani na chvíľu von z nemocničnej izby a tak sme sa stretli iba s chlapčekovým otcom. Ten nám prezradi,l ako sa Lacko má: "Synček veľmi plakal, keď v septembri nemohol nastúpiť do školy, bolo mu to strašne ľúto. Lacko teraz nemá skoro žiaden kontakt s rovesníkmi, keďže nechodí do školy ani von, nemá veľa kamarátov. Veľmi chcel šteniatko, ale teraz mu ho ešte nemôžeme zaobstarať, keďže sme stále v nemocnici. V budúcnosti, keby sa mu polepšilo, by sme ho chceli aspoň takto potešiť."

Lackov otec ešte dodal, že veľmi pekne ďakuje všetkým, ktorí sa podieľajú na splnení detských želaní a sľúbil nám, že hneď ako synček prekvapko rozbalí, pošle nám fotku. Tak sa aj stalo a už o pár minút sme dostali fotografie, ako sa Lacko teší z nových vecí. Sme radi, že sme mohli pomôcť.

Želanie splnené 25.11.2020

}); })(jQuery);