Dobré správy: posledná chemoterapia a splnený sen!

on pondelok, 25 január 2016. Posted in Chcel(a) by som byť

Dobré správy: posledná chemoterapia a splnený sen!

Nie je tomu tak dávno, čo bola Kristínka Studená z Bílkových Humeniec zdravá a plná života. Milovala kone a všetko okolo nich. Starala sa o ne a jazdila na nich.

Potom však prišla rana osudu. Kristínke bol diagnostikovaný Ewingov sarkóm.
Je to veľmi zriedkavé nádorové ochorenie vyskytujúce sa najmä v dreňovej dutine dlhých kostí. A najčastejšími pacientmi s touto diagnózou sú práve deti a adolescenti.

Kristínka je však veľký bojovník a v týchto dňoch ju čaká posledná chemoterapia. Do ŽELAJ SI ku nám prišiel sníček aj od nej: "Želám si foťák, aby som mohla fotiť dostihy. Aby ma to posúvalo vpred za mojím snom."

Do nemocnice sme prišli skôr než ona. Tak sme ju čakali sediac na lavičke chodby onkologického oddelenia. Videli sme ako prichádza spolu s rodičmi. Jej sen sa nám vďaka skvelým zamestnancom firmy SYSNET dnešným dňom podarilo splniť.

Dívali sme sa na mladé dievča na vozíčku, ktoré smutne hľadelo do zeme.

,,Kristínka?“ – opýtala som sa.
Pozrela na mňa smutnými očami mysliac si, že som sestrička z onkológie.
,,Kristínka, ahoj. My sme prišli za tebou zo ŽELAJ SI. Ty si si u nás vysnívala foťák, dobre hovorím?“

Smutné oči 17-násť ročného dievčaťa sa začali zrazu usmievať, keď uvidela, čo máme v rukách. Kristínkina mama hneď dodala : "To je prvýkrát, čo ťa vidím sa usmievať, keď ideš do nemocnice.“

A presne toto je to, prečo radi plníme detské želania. Aj napriek ťažkým a zlým chvíľam. Aj napriek bolesti. Aj napriek tomu všetkému zlému vidíme ich radosť zo splnených snov.

Kristínku čaká posledná chemoterapia. A my pevne veríme, že práve splnený sníček jej spríjemní pobyt v nemocnici. A bude ju sprevádzať ešte veľmi-veľmi dlho.

Možno raz...možno raz bude mať Kristínka aj vlastnú výstavu fotografií. A my sa na ňu prídeme pozrieť. Nič nie je nemožné :-)
Tak milá Kristínka, nech ti to teda fotí ..

Želanie splnené 25.1.2015

}); })(jQuery);