Jakub chce byť rybárom! Už má výbavu

on štvrtok, 15 október 2015. Posted in Chcel(a) by som byť, Chcel(a) by som mať

Jakub chce byť rybárom! Už má výbavu

Jakubko Košík bude mať štrnásť rokov a pochádza z Tuchyne. Mladý, veselý, aktívny chalan chodil rád so svojim strýkom na ryby. Jeden pád mu zmenil život. 

Noha ho začal pobolievať a opúchať. Spočiatku sa rodine nezdalo, že pôjde o niečo vážne. Napokon mu však lekári diagnostikovali zákerný nádor na stehennej kosti, čo rodinu šokovalo.

Hrozilo, že mladý chalan plný síl, s množstvom snov môže prísť o celú nohu. Lekári z Ortopedickej kliniky Lekárskej fakulty UK (ORK) a Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na Kramároch však priniesli prevratné riešenie. Jakubkovi vložili na miesto vyoperovanej časti kosti do nohy endoprotézu, ktorá s ním vyrastie. Je to prvý prípad takejto operácie na Slovensku.

„Pri tejto operácii sme prvýkrát použili novú endoprotézu, ktorá je riadená bezdrôtovo. Vo svojom vnútri má zabudovaný motorček, ktorý končatinu predlžuje. Výsledným efektom je rovnaká dĺžka končatín v 17 rokoch, keď je už rast nôh ukončený,“ vysvetľuje prednosta ORK Milan Kokavec.

Viac info tu: Unikátna operácia

Podľa maminky je Jakub chápavé dieťa a veľký bojovník. Rád chodil so strýkom na ryby a preto jeho snom bolo stať sa rybárom. Maminka mu však povedala, že rybársky lístok dostane, až keď bude mať výbavu.

A tak si Jakub napísal svoj sen priamo do ŽELAJ SI.

"Už ti volali? Majú to už?" vypytovala sa pravidelne maminky.

Až sme jedného dňa naozaj volali :-)) Jeho sen sa totiž rozhodol splniť pán Richard Sladký s manželkou, ktorí Jakubkovi celú výbavu zakúpili. Jakub ju chcel v sobotu hneď aj vyskúšať, avšak jeho výsledky neboli dobré a tak si ho v nemocnici nechali na chemoterapiu.

Je však odhodlaný ísť na ryby stoj čo stoj. "Hneď, ako mu pustia domov, a kým ešte nebude zákaz lovu rýb, chcem ísť výbavu vyskúšať," teší sa.

Jeden sen sa mu teda splnil... Prajeme mu zo srdca, aby sa mu splnil aj ten najväčší - vyzdravieť. Veľa veľa zdravíčka, Jakub!

Želanie splnené 6.10.2015

 

}); })(jQuery);