Jasmínka si želala veci pre princeznú

on pondelok, 22 november 2021. Posted in Chcel(a) by som byť

Jasmínka si želala veci pre princeznú

Jasmínka je krásne usmievavé 5 ročné dievčatko zo Zohoru, ktorému, žiaľ, prednedávnom lekári zistili zhubný nádor. Ochorenie prišlo úplne nečakane.

"Jasmínka bola úplne v poriadku, bola zdravé, veselé a šťastné dieťa s krásnymi dlhými vláskami a jedného dňa sa stalo niečo, čo nikto nečakal," prezradila nám jej stará mama. 

Jasmi išla na toaletu a zrazu ju začalo strašne bolieť v podbrušku, podlamovali sa jej nožičky a mala veľké bolesti. Jej rodičia ju spolu so starou mamou okamžite odviezli na pohotovosť, kde po mnohých vyšetreniach nič nezistili. Poslali teda rodinu domov so slovami, že ich dcérka je v poriadku.

V ten istý deň neskoro v noci im zaklopala na dvere policajná hliadka s tým, že ich dcéra je v ohrození života a nech idú okamžite do nemocnice. Tak sa aj stalo a v nemocnici malú Jasmínku ihneď operovali a vybrali jej veľký nádor.

Jamínka si priala krásne šatočky a vecičky, pomocou ktorých by sa mohla skrášľovať a vyzerať ako princezná. Samozrejme, že sme jej toto želanie malej princezny ihneď splnili. Konečne nás dokonca po nejakej dobe zákazu návštev v nemocnici pustili na oddelenie detskej onkológie, kde sme sa mohli priamo v izbách porozprávať s detičkami.

Jasmínke sme zaklopali a vstúpili do izby s tým, že sme ju prišli potešiť a priviezli sme jej darčeky. Keď zazrela krásne Elza šatôčky, očká sa jej rozsvietili a úsmev krásne rozžiaril. Ihneď začala vybaľovať aj ostatné veci, ktoré ešte boli v krabici. Najviac sa tešila veľkému kufríku na líčenie pre malé princezné.

Dievčatko bolo nie len usmievavé, ale nám aj čo to prezradilo. "Mám doma malého bračeka, volá sa Markus. Tatino mu vymyslel také meno. Teraz je so mnou v nemocnici babička, pretože mamina a tatino sú doma s Markusom, je ešte veľmi malé bábenko. Občas mi býva zle z chemoterapie, bolí ma bruško a vraciam, aj dnes mi bolo tak zle, ale už mi to prešlo."

Onedlho pôjde Jasmínka na magnetickú rezonanciu, kde jej zistia či jej chemoterapia pomohla. My pevne verím, že áno! Na fotografiách ju môžete vidieť, ako sa veľmi teší z darčekov. Želáme jej všetko dobré a veľa veľa zdravíčka.

Želanie splnené 20.6.2021

}); })(jQuery);