Keď vyzdraviem, budem hokejistom!

on piatok, 22 január 2016. Posted in Chcel(a) by som byť

Keď vyzdraviem, budem hokejistom!

Adamko Vrabeľ (13) z Levoče je veeľkým športovcom. Najviac miluje hokej, pozná všetkých hokejistov a keby mohol, najradšej by sa na ľad aj presťahoval.

Jeho veľké plány však prerušila choroba. V lete mu diagnostikovali Hodkinov lymfóm. Hodgkinov lymfóm je pomerne vzácne ochorenie (tvorí len 1% zo všetkých novozistených nádorových ochorení).

Najčastejšie sa vyskytuje u ľudí medzi 15. až 30. rokom života a u starších ľudí okolo šesťdesiatky. Hodgkinov lymfóm sa začína šíriť v lymfatických uzlinách. Keďže lymfatické uzliny sú po celom tele prepojené, rakovinové nádorové bunky v ňom cirkulujú lymfatickými cievami. 

Hodgkinov lymfóm ma tendenciu šíriť sa postupne, z jednej lymfatickej uzliny do ďalšej. Môže sa rozšíriť aj do orgánov mimo lymfatického systému.

Adamko zatiaľ liečbu aj vyšetrenia zvláda dobre. Len nemá čas na milovaný šport, čo ho mrzí. "Nakoľko ma zastihla choroba, všetko ide bokom. V lete som dostal nový bicykel, ktorý som si vôbec neužil," hovorí Adamko.

S mladším bratom zbožňuje hokej, poznajú všetkých hokejistov. Jeho mladší brat je vychválený brankár a konečne im v Levoči otvorili aj zimný štadión.

"Adamko stále chodí, keď mu to výsledky dovolia, sa aspoň pozerať na brata. Nemôže sa dočkať, kedy aj on pomaly začne korčuľovať. Veľmi túži po hokejovom drese a prilbe, z ktorých by mal fakt obrovskú radosť," prezradila nám pani Vrábľová synove najväčšie želanie.

Tieto želania sa nám podarilo splniť. Za hokejový dres a rukavice vďačí skvelej pani Majke z Košíc, prilbu sme zakúpili my. Adamko tak má už skoro komplet výbavu na hokej a neostáva mu už nič iné, len skoro vyzdravieť, aby mohol opäť hrať svoj milovaný hokej.

"ĎAKUJEM, veľmi, veľmi, veľmi," tešil sa Adamko. 

A my sa budeme tešiť, keď chorobu konečne porazí a vráti sa na ľad. Dúfame, že to bude čoskoro.

Želanie splnené 24.12.2015

 

}); })(jQuery);