Klaun potešil deti v domove ROSA

on štvrtok, 26 jún 2014. Posted in Chcel(a) by som byť

Klaun potešil deti v domove ROSA

Pani Mária Šárossyová si vlani vydražila na portáli LudiaLudom.sk vystúpenie klauna na oslavu Vášho dieťatka v Bratislave. Túto službu sa však rozhodla venovať deťom v ŽELAJ SI. Nevybrali sme jedno - ale rovných 30 detí!

Najprv sme uvažovali venovať klauna dieťatku na onkológii. Ako sme však zistili, "klaun" Mgr. Art Ivan Petro chodieva na onkoĺogiu pravidelne - patrí totiž k združeniu Červené nosy.

A tak sme začali hľadať inde. A potom sme si spomenuli, ako sme raz zariadili koncert Superstaristov pre mentálne a telesne postihnuté detičky v domove ROSA a ako veľmi sa tešili!

A bolo rozhodnuté! Hneď sme volali riaditeľovi domova a okamžite súhlasil, aby klaun prišiel. Napokon však bolo náročné dohodnúť termín, lebo ako sa ukázalo, medzitým sa pán Petro odsťahoval do Rakúska a na Slovensko chodil len občas. 23.6.2014 sa to však podarilo!

Vyše tridsať detí na záhrade čakalo na svojho klauna a tlieskalo rukami. Keď prišiel, tlieskali a smiali sa. Neskôr  s otvorenými ústami pozerali na jeho kúzla. Najviac sa im páčilo, keď im vyťahoval balóny "z ucha", vlasov či topánok. Vôbec nechápali, kde sa tam vzali!

A keď jeden veľký chalan myslel na niečo pekné a "vyčaroval" si tangáče, deti sa pustili do smiechu tak, až im  tiekli slzy. "Na čo ten nemyslí!" šuškali si vedľa nás. Deti zistili, že napriek tomu, že sú mnohé na vozíčkoch a slabé, vedia hrať futbal i čarovať. To bolo pre nich veľmi potešujúce!

Vystúpenie napokon trvalo vyše hodiny a deti si to naozaj skvelo užili. Chceme zo srdca poďakovať pani Šárossyovej, že im vystúpenie venovala a pánovi Ivanovi Petrovi, že si našiel čas a dlho a s láskou sa deťom venoval.

Veľmi si to vážime!

Želanie splnené 23.6.2014

 

}); })(jQuery);