Kopačky pre Jurka, ktorý pomáha

on pondelok, 02 júl 2018. Posted in Chcel(a) by som byť

Kopačky pre Jurka, ktorý pomáha

Tento sníček sa začal slovami chvály maminky na syna: "Môj syn je človek, za ktorého sa nemusím hanbiť - dokázal toho veľa a stále dokazuje. 

Veľmi mi pomáha, som slobodná matka a mám ešte dcéru, o ktorú sa môj syn vie úžasne postarať," hovorí pani Mistríková na margo svojho syna Jurka.

Juraj pritom prešiel pred pár rokmi leukémiou, choroba ho však nezlomila a dnes vracia mamke, ako pri ňom stála a pomáhala mu v ťažkých chvíľach.

"Liečbu leukémie absolvoval ako päťročný. Bolo dosť ťažké zapojiť  sa do kolobehu života, ale zvládol to. Teraz je jeho život a záľuba futbal a hasičstvo - chce ísť aj na školu za hasiča. Som na neho naozaj hrdá a za veľa mu ďakujem."

Jurko je tohto času vedený ako vyliečený, do nemocnice ale chodieva na pravidelné kontroly stavu. Jeho želanie však bolo nenáročné a jednoduché, že sme takmer ihneď našli darcu, ktorý sa rozhodol ho splniť a Jurkovi zakúpil kopačky na futbal a botasky. 

Maminka si to totiž nemôže ako živiteľka dvoch detí dovoliť. "Ďakujem Vám zo srdca, futbal je totiž pre neho všetkým," tešila sa maminka z Jurkovej radosti a širokého úsmevu. 

Prajeme mu, aby sa nemocniciam naďalej  vyhýbal, aby sa vo futbale zlepšoval a nech sa mu splní aj jeho veľký sen stať sa hasičom :-) 

Želanie splnené 20.6.2018

}); })(jQuery);