Matej bude cyklistom, chorobe sa nedá!

on štvrtok, 24 apríl 2014. Posted in Chcel(a) by som byť

Matej bude cyklistom, chorobe sa nedá!

Ďalší statočný bojovník si napísal ku nám v marci do ŽELAJ SI, aby si splnil svoj sen. Matej Sahajda (17) zo Stropkova sa lieči na zákernú rakovinu lymfatických uzlín. 

Chorobu mu diagnostikovali v auguste 2013. "Najprv som sa liečil v Košiciach, no od septembra som na detskej onkológii na Kramároch v Bratislave. Po siedmych mesiacoch intenzívnej liečby, keď som si myslel že som to zvládol, prišli znova komplikácie a choroba sa mi opäť vrátila," smúti Matej.

Nevzdáva sa však a dodáva: "Teraz sa liečim ďalej a čaká ma transplantácia kostnej drene. Ale napriek tomu neprestávam dúfať a mať nádej, že sa vyliečim a budem sa môcť venovať svojim záľubám. Mám rád šport, najmä bicyklovanie a futbal a taktiež rád skladám vlastné modely."

Jeho sen sa teda týkal oboch koníčkov - buď ísť na futbalový zápas Manchester United, alebo dostať nový bicykel - to bol jeho hlavný sníčkek. "Veríme, že bicykel by mu vlial nádej do ďalšieho boja s ťažkou chorobou," hovorí maminka. 

Matej svoj sen napísal do ŽELAJ Si v predstihu, keďže teraz sa aktuálne lieči v Bratislave a ešte nemôže bicyklovať. Dúfal, že do leta sa jeho sen podarí ŽELAJ SI splniť. Ale to nerátal s pomocou dobrých ľudí, ktorých Matejov sen na stránke okamžite zaujal a rozhodli sa mu bicykel zakúpiť. 

Objednali a doručili ho k nemu domov do Stropkova krátko pred Veľkou nocou. Bicykel venovali Matejovi zakladajúci členovia NO-TAK bike teamu Stropkov a zároveň organizátori Ondavských cyklopretekov. "Veríme, že sa spolu s Matejom v čo najkratšej dobe spolu prevezieme," povedali za všetkých inciátori splnenia sna páni Tibor Kubička a Igor Bujdoš.

Na Mateja zatiaľ bicykel čaká doma, kým sa z nemocnice vráti a jeho stav sa zlepší natoľko, aby sa mohol na ňom vydať na čerstvý vzduch a užiť si svoj dar. Pevne veríme, že to bude čoskoro a Matejovi bude bicykel ešte dlho slúžiť. A ktovie, možno sa raz všetci stretneme na Ondavských cyklopretekoch :-)

Želanie splnené 19.4.2014

 

}); })(jQuery);