Natálka túži byť učiteľkou v škôlke, len musí vyzdravieť

on utorok, 18 september 2018. Posted in Chcel(a) by som byť

Natálka túži byť učiteľkou v škôlke, len musí vyzdravieť

Natálka z Nových Zámkov je dospievajúca veselá slečna. Svoj čas však netrávi v škole, ale na detskej onkológii, kde bojuje s rakovinou kostí. 

Kvôli ochoreniu má prasknuté krčné stavce a preto sa nemôže venovať svojej veľkej záľube - jazdeniu na koni. Koníky teda chodí obdivovať aspoň do Dráčika, kde obdivuje kone Schleich. Pár ich už má aj doma.

"Natália je veľmi silné a pozitívne dieťa," hovorí maminka. Vie si rýchlo vie nájsť priateľov je spoločenská, miestami tvrdohlavá ako iná pubertiačka. "Všetko zlé, čo nás postretlo, sme spolu prekonali,"  hovorí hrdo maminkaObe veria, že prekonajú aj chorobu, ktorá sa Natálke nečakane postavila do cesty. 

Plány do budúcna má Natálka veľké. "Veľmi by som sa chcela stať  učiteľkou v materskej škole a bolo by veľmi dobré, keby som vedela hrať na hudobný nástroj," prezradila nám Natálka.

Aj preto sa jej mama obrátila na neziskovú organizáciu ŽELAJ SI, s prosbou o splnenie jej sna. "Natálka bude mať koncom septembra narodeniny, bola by som šťastná, ak by ste ju vedeli prekvapiť vytúženou gitarou," hovorí pani Petra Michálková, maminka.

Takmer hneď, ako sa želanie objavilo na našej stránke, sa ozval pán Damián Svit, ktorý sa rozhodol Natálkin sen splniť. Gitaru mala doma dokonca ešte pred narodeninami. 

"Veľmi pekne ďakujem," usmieva sa Natka. Jej radosť sa nedala prehliadnuť. Sme radi, že stále existujú dobrí ľudia, ktorým nie je ľahostajná pomoc druhým.

Zo srdca ďakujeme, a Natke prajeme skoré uzdravenie a už žiadne nemocnice!

Želanie splnené 10.9.2018

}); })(jQuery);