Ninka šla za princeznú, dostala vysnívané šaty

on štvrtok, 17 marec 2016. Posted in Chcel(a) by som byť

Ninka šla za princeznú, dostala vysnívané šaty

Ninka Miklošová z Badína má zdravotné problémy, ktoré jej neohrozujú život, ale budú jej ho ovplyvňovať celý život. Jej ochorenie sa totiž nedá vyliečiť, len zmierniť.

"Ninka má postihnutie pravej ručičky branchilis plexus," hovorí jej maminka Lýdia Miklošová. K postihnutiu ručičky došlo pri náročnom pôrode a natrhnutie nervov a väzív je trvalé, dá sa len zmierniť náročnými rehabilitáciami.

Keďže ide o pravú ručičku, Ninka má problémy s písaním, kreslením, samoobsluhovou, či ostatnými bežnými úkonmi, ktoré sú pre nás samozrejmé. Napriek všetkému je to usmievavé a veselé dievčatko, ktoré miluje speváka Bruna Marsa. "Spieva jeho pesničky, tancuje ako on, nosí klobúk, opakuje po ňom," usmieva sa jej maminka a dodáva: "Na to, aká je chorá má radosť zo života."

Okrem Bruna Marsa miluje ako každé správne dievča princezné, a obdivuje ich nádherné šaty. Aj preto si napísala do ŽELAJ SI svoj sen - mať krásne šaty Frozen. Šaty sme vyberali dlho, pretože z prvého eshopu sa nám neozvali, druhý nereagoval, v treťom neboli dočasne na sklade.

Napokon sa nám však kúpu podarilo zrealizovať a Ninka sa už môže tešiť, že jej sen bol splnený. "Veľmi pekne vám ďakujem za ochotu a za snahu, veľmi si to vážime. Dcérka je v šatách nádherná a šťastná -  aspoň sa cez leto niečím pekným popýši," vraví mamka.

"Ďakujeeeem," pridáva sa aj Ninka a hanblivo klopí zrak. Nemusí, veď v tých šatách jej to naozaj pristane, že?

Želanie splené 12.3.2016

}); })(jQuery);