Chorá Simonka je šikovná kuchárka

on štvrtok, 07 február 2019. Posted in Chcel(a) by som byť

Chorá Simonka je šikovná kuchárka

Simonka z Krásna nad Kysucou je na prvý pohľad ako každé iné dievčatko v jej veku, avšak keď prehovorí každý sa za ňou otáča. Má problém s rečou a dorozumievaním. 

"Plánujú jej do konca roka doriešiť výber nosných mandlí a plastiku rázštepu mäkkého podnebia, ktoré nám odhalili len pred rokom - príčinou zanedbania lekárskej starostlivosti," hovorí Simonkina mama.

Okrem toho má Simonka ďalšie závažné diagnózy. Di GEorge syndróm a Fallotova tetralógia s displastickou pľúcnou chlopňou (vážne ochorenie srdca).

"Navštevuje špeciálnu spojenú školu vzdialenú 11 km od bydliska, v škole robí pokroky, aj keď viac je samotárska vzhľadom na dorozumievanie. Veľmi rada pozerá relácie, kde sa varí, vyhľadáva si to aj na internete. Túžila by mať vlastnú detskú kuchynku aby mi mohla navariť nejaký dobrý obedík, upiecť muffinku."

Naposledy už aj pozerala na nete zopár tipov,  maminku preto napadlo osloviť nás pre splnenie jej sna a ožiarenie jej detských očí, kedže je samoživiteľka a z rozpočtu jej veľa nezostáva na splnenie jej sna.

"Ďakujeme za pomoc a veríme že pomôžete rozžiariť Simonke očká a vyčariť jej radosť na tvári,"  dúfa maminka.

A vďaka dobrému srdcu jedného z pravidelných darcov sa Simonkin sen splnil ešte vlani pred Vianocami. Kuchynku jej zakúpil a dal poslať rovno domov, z čoho mala obrovskú radosť.

"Kuchynka je na správnom mieste so slovami....keďže maminka je na všetko sama a nezvláda plniť každý tvoj sen, pomohol nám jeden milý darca," hovorí mama. Simonkine očká blikali šťastím, maminka ju hneď nafotila a poslala nám fotografie.

 

Simonka sa v kuchynke pravidelne hrá a teší zo svojej kuchynky. A my sme radi, že sa nám opäť podarilo urobiť radosť.

Želanie splnené 12.12.2018

 

}); })(jQuery);