Takmer nevidiaci Matej si vysníval kurz plávania

on štvrtok, 12 november 2015. Posted in Chcel(a) by som byť

Takmer nevidiaci Matej si vysníval kurz plávania

O sne Mateja Horváta nám napísala jeho kamarátka Lucka Husárová, ktorá je nevidiaca a vysnívala si u nás tandemový bicykel. Je úžasné, že myslela aj na svojho kamaráta.

"V minulom školskom roku prišiel do našej triedy nový spolužiak. Má asi 70-percentné zrakové postihnutie a trocha aj problémy s chrbticou. Lekári mu odporučili plávanie," napísala nám.

Lucka prezradila, že Matej by sa rád stal plavcom. A už bol aj na kurzoch plávania, ale vždy tam bolo veľa detí a on mal veľký strach z hlučného prostredia a zo špliechajúcej vody okolo neho. "Preto by som vás chcela poprosiť, či by sa nejako nedalo zaplatiť pre neho plavecký kurz. Taký individuálny, kde by sa mu špeciálne venovali a nešpliechali okolo neho deti."

V ŽELAJ SI máme radi želania, ktoré sme ešte nemali. A toto bolo jedno z nich. Pustili sme sa plavecký kurz vybaviť, ale nemali sme šťastie. Väčšina organizácií poskytujúca kurzy nám buď nedvihla telefón, alebo ak dvihla, doporučila nám napísať mail, na ktorý ale potom nik nereagoval.

Napokon sa do želania pustil pán Richard Sladký a doslova za pár dní našiel inštruktorku, aj plaváreň, ktorá je blízko miesta bydliska Mateja. Objednal mu desať hodín individuálnych lekcií a Matej už absolvoval šiestu hodinu.

Jeho maminka sa teší, že Matej sa s vodou zbližuje, ale ako hovorí, zrejme to bude beh na dlhé trate. "Jeho strach z vody je stále príliš veľký... Ale pani trénerka hovorí, že sa snaží a robí pokroky. Postúpili sme na druhý level s názvom UŽ SI TROCHU ĽAHNEM NA VODU IBA S JEDNOU POMÔCKOU :-D. Už je to ale šiesta hodina a vidím, že ich bude treba ešte dosť veľa asi... Stále však veríme a dúfame, že raz..."

Veriť a dúfať v to, že sny sa plnia, je v ŽELAJ SI priam nutné! Takže áno, aj my veríme, že to pôjde. Vidieť aj na fotkách, že Matej sa vo vode usmieva a už si ju trochu vychutnáva. Ak bude treba, zaplatíme mu ďalšie hodiny. A určite to raz dá!

Želanie splnené 7.10.2015

 

 

}); })(jQuery);