Tobiasko chcel byť šoférom, už má autíčko

on nedeľa, 03 apríl 2016. Posted in Chcel(a) by som byť

Tobiasko chcel byť šoférom, už má autíčko

Tobiasko Šebo z Branča mal 2,5 rôčka, a bol ako každé dieťa v jeho veku - živý, plný elánu a radosti - keď si maminka všimla jeho vypuklé bruško. "Nedalo mi to, a zobrala som ho k doktorke," spomína pani Morvayová.

Materský inštikt jej napovedal, že niečo nie je v poriadku. "Na ceste bolo v tom čase druhé bábätko, bola som v 6. mesiaci tehotenstva."

Na sone sa potvrdila u Tobiaska obrovská pečeň a slezina, no lekári nevedeli príčinu. Všetky vyšetrenia boli negatívne, všetko bolo, ako má byť. Po dlhom pátraní po príčine obrovskej pečene a sleziny na 2. detskej klinike na Kramároch prišla zlá správa z laboratória - zmena v krvnom obraze.

"Naplánovali nám odber kostnej drene, aby vylúčili onkologické ochorenie. Po pár hodinách čakania prišla krutá správa - potvrdila sa akútna lymfoblastová leukémia. Do hodiny sme boli premiestnení na onkológiu na Kramároch. A začal sa boj, boj o život nášho ešte vtedy jediného dieťaťa," spomína na krušné časy pani Morvayová. 

Namiesto užívania si letných dní Tobiasko s maminkou trávili dni v nemocnici. Tobimu nasadili chemoterapiu hneď na druhý deň - musíme byť rýchlejsí ako rakovina, tvrdili lekári. Tobiasko oslávil v septembri tretí rôčik, vlásky nám vypadali, ale narástli mu druhé. Zatiaľ bojuje ako správny bojovník, už 8 mesiacov je onkológia jeho druhým domovom.

"Dúfam, že už čoskoro bude po liečbe, sme v poslednom bloku náročnej chemoterapie, a potom nás čaka udržiavacia liečba na tabletkovej chemoterapii doma."

A čom tento statočný bojovník sníva? Ešte minulé leto chcel elektrické autíčko, na ktorom sa chcel voziť. Rodičia mu ho, žiaľ, nemohli kúpiť, keďže výdavky sa im očividne zvýšili - lieky,cestovanie do Bratislavy, a väčšinu času trávili v nemocnici... "Boli by sme radi, ak by sa jeho túžba po autíčku splnila aspon tento rok, kedy už bude doma. Veľmi pekne ďakujeme!"

Nuž, a prečo nie, keď je tu ŽELAJ SI? Autíčko sme pre Tobiaska vybrali a doručili  rovno domov. Hneď sa na ňom aj povozil. "Veľmi sa tešil, len mu je skoro malé, keďže užíval kortikoidy a dosť pribral. Ale pomaly sa dostane do formy :) Ďakujeme veľmi pekne."

Zatiaľ to teda vyzerá, že Tobiasko v boji s rakovinou víťazí a pomaličky ho čaká cesta domov, kam patrí. Môže sa tešiť na svojho nového súrodenca, výlety, zážiky s rodičmi. I na nové autíčko :-)

Pevne veríme, že u Tobiaska sa už začala cesta za zdravým a šťastným životom.

Želanie splnené 20.3.2016

}); })(jQuery);