Adriánko sa dočkal návštevy Dinoparku

on sobota, 26 október 2013. Posted in Chcel(a) by som ísť

Adriánko sa dočkal návštevy Dinoparku

" Môj maličký anjelik Adriánko je síce šibal, ale je to najzlatšie dieťa na svete. Miluje dinosaurov a Spidermanna. Po skončení chemoterapie by som ho chcela potešiť návštevou Dinoparku."

Takéto želanie sme dostali tento rok v januári. Adriánko Sendecký (4) z Popradu sa na dinosaurov veľmi tešil, ale jeho sníček nebolo ľahké splniť. Adriánko na svoje narodeniny nikam ísť nemohol, lebo jeho stav sa zhoršil a mal nasadenú chemoterapiu. Lieči sa na košickej onkológii na Burkittov lymfóm.

Vzhľadom na jeho stav by bol v tom čase výlet pre neho veľmi náročný, keďže najbližší Dinopark, v ktorom ešte neboli, sa nachádzal v poľskom Krasieowe alebo v Ostrave. Obe mestá sú vyše 250 kilometrov od nich, a teda cesta na otočku tam i späť by bola pre neho veľmi náročná a lekári ju nedoporučovali.

V lete sa Adriánkov stav zlepšil, ale jeho maminka nemá auto, a tak sa nemala ako do Dinoparku dostať. Z našich dobrovoľníkov tiež nikto nevedel cestu zabezpečiť a tak sa k Adriánkovmu snu vrátili opäť na jeseň, keď sa odvoz podarilo vyriešiť.

Spoločne s pani Sendeckou sme napokon vybrali Dinopark v Ostrave, ktorý bol o niečo bližšie, než ten poľský. "Adriánko sa na výlet veľmi teší, vôbec o ničom inom nehovorí," povedala nám maminka deň pred odchodom.

Jeho veľký sen sa napokon splnil minulú nedeľu, 20.10., kedy sa do svojho parku snov napokon dostal. Adriánko zvládol aj náročné skoré vstávanie, dlhú cestu i návrat späť. A podľa mamky to stálo za to. "Chcem sa Vám v mene celej rodiny z celého srdca poďakovať za najkrajší darček, kto aký kedy dal môjmu drobcovi. Bol to úžasný deň plný smiechu a radosti :-). ĎAKUJEME, ĎAKUJEME, ĎAKUJEME!"

Sme radi, že sme mohli urobiť radosť a potešili ďalšieho malého veľkého bojovníka s rakovinou. Adriánko, prajeme skoré uzdravenie!

Želanie splnené 20.10.2013


}); })(jQuery);