Aj choré dieťatko môže ísť na cyklovýlet

on utorok, 04 február 2020. Posted in Chcel(a) by som ísť

Aj choré dieťatko môže ísť na cyklovýlet

Riško z Bratislavy (4) je na Slovensku jediné dieťa s diagnózou mikrodelečný syndróm a duplicita na 9q chromozóme, preto je k nemu potrebné individuálne pristupovať.

Do toho prišli ďalšie komplikácie: v januári 2019 vdýchol zvratky a dlho sa musel regenerovať v nemocnici, pretože dýchal iba na 60 percent.

"Už je to lepšie, no stále musíme spálené pľúcka regenerovať," hovorí maminka Hana. "Toto leto sme boli  tri mesiace v Tatrách u rodiny, aby sa Riškove pľúca dostali do formy. Zistili sme, že aktívny pohyb na čerstvom vzduchu je pre neho prospešný, a preto by nám do budúcna veľmi pomohol cyklovozík," vyslovila maminka želanie.

Cyklovozík sa im zíde na turistiku aj cykloturistiku. Riško je totiž hypotonik, čo znamená, že má oslabené svalstvo a preto nevládze veľa chodiť, ale maká na sebe! "Vozík by mal mať čo najväčšiu nosnosť, aby dlho vydržal, tiež by mal mať pohodlné sedenie a odpruženie, aby netrpeli Riškove svaly a slabšie telíčko."

Spoločne s maminkou sme vybrali vhodný vozík a Riškove želanie splnili. A hoci je vonku ešte zima, aj tak sa občas vyberú na prechádzku a užívajú si, že napriek Riškovým svalom sa môžu vonku preháňať, koľko potrebujú.

Tento sen sme mohli splniť vďaka 2 percentám z daní, a spoločnosti Go2Sky, ktorá nám časť z nich venovala. ĎAKUJEME!

Želanie splnené 30.12.2019

}); })(jQuery);