Anička šla na výlet do Marianky a Biofarmy Stupava

on piatok, 26 apríl 2024. Posted in Chcel(a) by som ísť

Anička šla na výlet do Marianky a Biofarmy Stupava

Anička je šestnásťročné skromné dievčatko, ktoré sa lieči na detskej onkológii v Bratislave. Trpí diagnózou C71.8, zhubným nádorom na mozgu.

Anička ešte pred pár mesiacmi dokázala normálne chodiť, aj rozprávať. Avšak po operácií nádoru sa jej stav rapídne zhoršil, ľavá časť tela jej takmer úplne ochrnula. Anička nevie sama chodiť, je na vozíčku, má zhoršenú artikuláciu a jej výsledky, žiaľ, nie sú dobré.

Podstupuje ožarovanie, chemoterapiu a cvičenia, ale stav sa nezlepšuje. V minulosti absolvovala už jednu operáciu a asi rok bol stav zastabilizovaný. Neskôr si však začal otec všímať, že Anička zle používala ľavú stranu tela, nevidela dobre, narážala do vecí a iné. Dôvodom bol nádor v hlavičke.

Anička žije s otcom a dedom v Bratislave a keďže je to veľmi láskavé a milé dievčatko, je veľmi obľúbené v kolektíve detí a dokonca aj u pani učiteliek. Bývalá triedna pani učiteľka, s ktorou má Anička nesmierne priateľský vzťah a dôveruje jej, nám napísala a poprosila nás o splnenie sna. Pani učiteľka si priala pre Aničku výlet.

Na začiatku sme plánovali výlet do Čiech, žiaľ Aničkin zdravotný stav to nedovoľoval. Bolo by veľké riziko zobrať ju za hranice štátu s takou vážnou diagnózou. A tak sme sa opýtali pani učiteľky, ktorá Aničku dobre pozná, kam by sme ju mohli zobrať. A dostali sme skvelú radu - do Marianky na posvätné miesto, nakoľko je Anička veriaca a potom sa ísť niekde dobre napapať. Verili by ste, že Anička nikdy nejedla halušky?
Voľba bola jasná - Biofarma v Stupave, kde majú tie najlepšie halušky. 

A ako to celé prebehlo?

Aničku s jej otcom sme vyzdvihli v nemocnici na detskej onkológii. Pôvodne s nami mala ísť aj pani učiteľka, no mali sme trochu problém s vozíkom a jeho naložením do auta, čiže sme sa nakoniec ledva zmestili traja. No, keď sme už konečne dostali vozík do auta, vyrazili sme na cestu. Začali sme v Marianke na posvätnom mieste, kde si Anička, (celá zababušená, keďže bola v ten deň ozaj zima), mohla popozerať kaplnky, pomodliť sa pri soche Panny Márie a dokonca si napustiť vodu zo zázračného prameňa.

Anička si vychutnávala čerstvý vzduch, zima jej vôbec nevadila, čomu niet divu, keďže posledné mesiace strávila iba v nemocnici. A keď už sme usúdili, že ozaj prituhlo a nechceli sme Aničku vystavovať prechladnutiu, autom sme sa presunuli na Biofarmu v Stupave na skvelé jedlo a odpočinok. Anička mala len jednu úlohu, vybrať si z jedálneho lístka čokoľvek, na čo bude mať chuť.

Vybrala si halušky, chcela ich ochutnať, a ako dezert si pochutila na skvelých domácich buchtách s džemom. A keďže dobrých ľudí je v tomto príbehu viac, celý účet bol grátis, pretože sa o Aničke dozvedela majiteľka podniku s veľmi dobrým srdiečkom. A aby toho nebolo málo a Aničku sme mohli ešte viac potešiť, pani majiteľka zavolala miestneho baču, ktorý jej prišiel do reštaurácie ukázať maličké jahniatko. Neviete si predstaviť koľko radosti mala Anička v očiach, ako si hladkala a láskala toto malé zvieratko.

Nakoniec sme sa všetci pobrali a doviezli sa naspäť do nemocnice, kde sme si ešte rýchlo spoločne vypili Aničkinu obľúbenú kávu z automatu. Táto mladá slečna s ťažkým osudom si toho prešla naozaj veľa, no tento deň si naplno užila.

"Ďakujem, veľmi vám ďakujem všetkým. Aj pani učiteľke aj vám zo želaj si, aj môjmu tatinovi. Toto bol najlepší deň v mojom živote," poďakovala Anička.

Je to pokorné, láskyplné dievčatko s vierou v lepšiu budúcnosť, miluje hru človeče nezlob se a iné spoločenské hry. Je nesmierne komunikatívna, spoločenská, najradšej by len chodila po výletoch a objavovala nové miesta. Sme veľmi vďační, že sme mohli stráviť deň s týmto úžasným dievčaťom a jej tatinom.

Zároveň sa chceme srdečne POĎAKOVAŤ pani učiteľke, vďaka ktorej sme sa o Aničke dozvedeli a ktorá nám s plánovaním výletu veľmi pomohla. Ďakujeme tiež pani MAJITEĽKE z Biofarmy aj zamestnancom, ktorí nám v ten deň pomáhali, za skvelý, priateľský a srdečný prístup. Za úžasnú večeru zdarma aj za ukážku malého jahniatka. Bol to prekrásny zážitok.♥
Priatelia, sme veľmi radi, že vďaka Vám, dobrým ľuďom, môžeme plniť sny chorým detičkám.
ĎAKUJEME

}); })(jQuery);