Chorý Mirko túžil po dovolenke s rodičmi

on utorok, 15 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som ísť

Chorý Mirko túžil po dovolenke s rodičmi

Mirko Vajda (9) z Kľaku bol veselé a hravé deväťročné dieta. Pre dvoma rokmi ho začalo bolieť bruško a zvracal. Po vyšetreniach sa ukázalo, že má nador na zadnom mozočku, s metastázami v mieche.

Mirko absoloval náročnú liečbu. Ale po kontrolných vyšetreniach prišla zlá správ - nádor sa vrátil do roka na ľavú stranu čela o velkosti 5 cm. "Prišla ďalšia operácia v novembri 2013, ožiare a liečba, ktorá trvá dodnes," hovorí pani Vajdová.

Mirkovi sa teda ochorenie vrátilo, a ako keby toho už nebolo dosť, vo februári mu operovali hrdielko, kde našli ďalšie metastázy. Nález nevyzerá dobre.. Rodina preto chcela Mirkovi splniť sen, o ktorom hovoril celé dva roky liečby: "Túži ešte aspoň raz zažiť tú pohodu na kúpalisku v Štúrove vo Vadaši, ako keď bol zdravý a chodili sme tam na dovolenku ku pánovi Poláčkovi. Veľmi pekne vás prosím o splnenie jeho možno posledného želania, pretože stav Mirka sa zhoršuje."

Mirkov sen nenechal nikoho chladným. Okamžite zareagovala pani zo Štúrova, ktorá dlhodobo pomáha chorým deťom na onkológii a dovolenku pre Mirka vybavila, hoci sezóna už bola takmer v plnom prúde a miest nebolo veľa. Veľká vďaka patrí aj pánovi Stanislavovi Poláčekovi, ktorý rodine poskytol zľavu na ubytovaní a láskavý sponzor ho zaplatil.

Mirkovi sa tak splnil jeho veľký sen a patrične si ho užil, hoci ich na kúpalisku párkrát chytil aj dážď. "Chcem sa poďakovať za splnenie Mirkovho sna stráviť týždenný pobyt na kúpalisku Vadaš. Krásne sme si to užili a Mirko bol nesmierne veselý a štastný. Dostal aj krásny darček - vankúšik Mojkáčik. Boli sme sa odviesť vlačikom zo Štúrova do Ostrihomu v Maďarsku, kde sme boli navštíviť aj Baziliku. Môj najkrajši a najemocionálnejší zážitok z tohoto výletu bolo vidieť môjho syna štastného a usmiateho."

A o to predsa pri každom želaní ide! Ďakujeme všetkým stranám, osobitne pánovi Poláčekovi za to, že sa tento sen podarilo zrealizovať a Mirkovi sa splnilo to, po čom už dlho túžil.

Želanie splnené 11.7.2014

}); })(jQuery);