Christián si vysníval jazdu v jedálenskom vozni

on utorok, 23 september 2008. Posted in Chcel(a) by som ísť

Christián si vysníval jazdu v jedálenskom vozni

Christián Kunovský (10) z Topoľčian má autizmus. Je to ťažká diagnóza. Deti trpiace touto chorobou sú uzatvorené do seba, nerozumejú svetu, ktorý ich obklopuje. Christiánov robí radosť jazda vlakom. 

A keby mal ešte tak jedálenský vozeň, to by bolo! Žiadosť o splnenie jeho tajného sna nám napísal Christiánkov adoptívny otec, ktorý ho prijal za svojho, hoci jeho diagnóza nie je ľahká. Snaží sa Christiánovi robiť radosť, často spolu chodia len tak vlakmi. "Môj adoptívny syn však túži ísť vlakom, ktorý má aj jedálenský vozeň. Veľmi by ho potešil takýto výlet vláčikom," napísal nám.

Pre splnenie tohto želania sme oslovili Železnice SR. Ochota bol okamžitá - už za pár dní sme mali kupón v hodnote tisíc korún na jazdu vlakom. Stačilo si len vybrať deň a čas odchodu vlaku a nastúpiť. A tak jeden septembrový deň si Christián splnil svoj sen. Do stanice prišiel krásny červený vlak, do ktorého spolu s ocinom nastúpili a užili si spoločnú jazdu.

"Ďakujeme za splnenie sna pre Christiánka. Dlho do noci nám hovoril, že bol vo vláčiku a veľmi sa tešil. Cestu sme si poriadne užili," napísal nám jeho ocino. Rado sa stalo, Christiánko! 

}); })(jQuery);