Dvojičky Ondrej a Sára chceli zažiť super výlet v ZOO

on streda, 29 september 2021. Posted in Chcel(a) by som ísť

Dvojičky Ondrej a Sára chceli zažiť super výlet v ZOO

Ondrej a Sára už od prvej chvíle na tomto svete museli bojovať o život. Narodili sa totiž zo závažnými diagnózami, akými sú cysty na mozgu a krvácanie do mozgu, apnoické pauzy, rozšírené mozgové komory, epilepsia a DMO.

Prvé dva týždne strávili detičky v inkubátore napojení na umelé dýchanie a neskôr na podporný kyslík. Žiaľ, po príchode domov z nemocnice sa im pridružili ďalšie zdravotné ťažkosti, s ktorými bojujú dodnes. Detičky navštevujú rôzne rehabilitácie, terapie a cvičenia. Ich rodičia sa im venujú, ako to len ide.

Majú to však veľmi ťažké, pretože Ondrejko je ležiaci. Nevie sa sám napapať, obliecť ani iné. V noci sa dokáže len otočiť z bruška na chrbátik a tiež vie uchopiť lyžičku, alebo farbičku. Inak je úplne odkázaný na svoju maminu a tatina.

Ondrejko nerozpráva, vie povedať len asi 10 základných slov. Rodičia s ním komunikujú pomocou znakov. Do školy, žiaľ, nemohol nastúpiť, nakoľko musel navštíviť rehabilitačný pobyt. Sárka má poškodenú ľavú časť mozgu, zle došľapuje na nožičky, často padá a zakopáva. Tento rok nastupuje do školy, do ktorej sa nemohla dočkať, teší sa na učenie aj spolužiakov.

"Naše detičky sú veľmi výnimočné a šikovné, krásne maľujú. Sú obaja neskutočne kreatívni a som na nich oboch veľmi pyšná," pochválila ich mamina. Ondrejko a Sára mali jeden veľký sen - veľmi si priali ísť na výlet so svojimi rodičmi a stráviť spoločne pár dní oddychu. Keďže detičky ešte neboli v ZOO, chceli výlet spojiť aj s týmto zážitkom a tak oslovili našu neziskovku.

Na sníček ale museli čakať veľmi dlho, keďže kvôli korone a lockdownom nemohli ísť na výlet minulý rok. Napokon im tento krásny sníček splnil tent rok darca Ján, ktorý rodine zaplatil krásny hotel aj so všetkými službami priamo v centre Bojníc. Detičky spolu s rodičmi si tak mohli užiť bojnické ZOO, zámok, aj super hotelové služby so skvelým jedlom a wellnessom.

Pýtali sme sa maminy dvojičiek, ako sa im páčilo na ich vysnívanom výlete: "Bolo nám fantasticky. Po ceste tam sme sa ešte zastavili v rozprávkovom lese. V Bojniciach sme mali krásny hotel, kde sme ako prvé využili wellness. Detičky sa tu neskutočne zabavili, kúpanie úplne zbožňujú. V Zoo sme boli skoro päť hodín, Sárku a Ondrejka najviac bavili slony, tie ich úplne uchvátili. Dokonca sme stihli navštíviť aj zámok, tiež sa nám veľmi páčil. Naozaj sme veľmi vďační za skvelý výlet a ďakujeme pánovi Jánovi Ľuptákovi, ktorý nám tento víkend umožnil prežiť. Detičky mu namaľovali krásny obrázok, ktorý sme mu poslali domov.“

Mamina nám z výletu poslala mnoho fotografií a tiež pridala fotografiu, ktorú poslali ich detičky darcovi. Želáme celej rodinke všetko dobré.

Želanie splnené 30.8.20201

}); })(jQuery);