Filipkovi sme splnili sen o ceste do Paríža

on utorok, 30 september 2008. Posted in Chcel(a) by som ísť

Filipkovi sme splnili sen o ceste do Paríža

Filipko Simončík (18) ešte ako malé bábätko prekonal mozgovú porážku. Dnes je na prahu dospelosti, ale jeho telo ho neposlúcha, je pripútaný na invalidný vozík. Veľmi by však chcel vidieť svet - najmä Paríž!

Päť prštekov na rúčkach a päť na nôžkach. Hoci sa Filipko Šimončík narodil predčasne, zdalo sa, že všetko bolo, tak ako má. Ale ako päťmesačný po očkovaní preplakal celých sedem dní. Až vtedy v nemocnici zistili diagnózu, ktorú oznamujú skôr deťom o ich starých rodičoch. Nie rodičom o ani nie polročnom dieťati. Mozgová porážka! Napriek cvičeniu Vojtovou metódou sa Filipkov stav nezlepšil fyzicky ani o krok.
 
Ale to mu nezapránilo snívať, preto nám jeho sestra Lívia na jeho veľké naliehanie napísala, že jeho veľkým snom bolo od malička cestovať. "Úplne mi postačí navštíviť len jednu jedinú krajinu. Bude to zážitok na celý život," napísal nám prostredníctvom svojej sestry. A veru aj bol.

Filipko s maminkou Alžbetou strávili vďaka ŽELAJ Si, ale aj vďaka príspevku poslanca Európskeho parlamentu Miroslava Mikolášika, nezabudnuteľných päť dní v Paríži - meste so stovkami pamiatok. Využili každú minútu, aby stihli čo najviac z nich. Zdá sa, že sa podarilo. Filipko nám totiž odkázal: "Som vám za to zo srdca vďačný."

Želanie splnené 30.09.2008

}); })(jQuery);