Heňo bol v Prahe na natáčaní Top Gear!

on utorok, 08 júl 2014. Posted in Chcel(a) by som ísť

Heňo bol v Prahe na natáčaní Top Gear!

Najpopulárnejšia motoristická relácia na svete TOP GEAR prišla so svojou pojazdnou show až do susednej Prahy. Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May a Stig v Prahe hviezdili 28.júna a Heňo Maňák bol pritom!

Henrich má 11 rokov, chodí do školy v obci, kde býva - Pruské. Je integrovaný medzi zdravými deťmi ktoré mu veľmi pomáhajú prekonávať jeho vážne ochorenie - nevyliečiteľnú svalovú dystrofiu.

Heňovi jednoduchu povedané ochabujú svaly a pomaly prestávajú fungovať. Už dva roky je kvôli chorobe na vozíčku, ale elán a chuť do života si vziať nedá. Zaujíma sa hlavne o autá, hráva na PC všetky možné simulátory, teraz hlavne formulu. 

Heňo sníval o tom, že pôjde na preteky Formule 1. Ale napokon sa s ocinom zhodli, že by to pre Heňa mohlo byť náročné a tak si namiesto toho vybrali natáčanie relácie Top Gear v Prah. Samozrejme, nešlo o nakrúcanie televíznej relácie, ale o samostatnú show, zakladajúcu sa na sériových dieloch s tým rozdielom, že bola väčšia, plná ohňa, super drahých áut, efektov a klasického absurdného humoru moderátorov. 

Zakúpili sme teda Heňovi lístok a koncom júna si užil natáčenie aj show naživo a veľmi sa mu to páčilo.

Smial sa na vtipných scénkach, tlieskal s davom a jeho oku neušli žiadne motoristické scény. Obdivoval aj vystavené autá a skvele si všetko užil, vrátane výletu do Prahy. "Bolo to perfektné!" pochvaľoval si.

Poďakovanie nám zaslal aj jeho ocko: "Ešte raz Vám musím poďakovať a to aj za všetky ostatné deti, ktorým plníte ich sny. V dnešnej dobe je to veľmi šlachetné a prajem celému ŽELAJ SI veľa zdravia," poďakoval nám pán Maňák po podujatí.

A Heňo ako bonus dostane ešte jeden sníček: aktuálna majsterka Slovenska na jazde na motokárach mu sľúbila povoziť si sa spoločne na motokárach. Bude riadne pripútaný a bude môcť aj šoférovať! A ktovie, možno príde aj Formula a Heňo sa jej bude môcť naživo dotknúť! To ale bude skvelé! 

Želanie splnené 28.6.2014 

}); })(jQuery);