Hipoterapia bola pre Sabinku krásnym darčekom

on streda, 20 august 2014. Posted in Chcel(a) by som ísť

Hipoterapia bola pre Sabinku krásnym darčekom

Sabinka Horvátová (13) zo Žiliny má nezvyčajnú diagnózu. Trpí poruchou rastu kostí, čo spôsobuje aj mäknutie kostí. Sabinka je z tohto dôvodu odkázaná na invalidný vozíček. 

Keďže nemôže sama chodiť jej možnosti sú veľmi obmedzené. Za ten čas si vytvorila silný vzťah k zvieratkám.

Sabinka je inak ako každé zdravé dieťa, rada kreslí, počúva hudbu, pozerá filmy a trávi čas s kamarátmi. Už dlhšie sa však túži povoziť na koníkoch. Preto nám napísala do ŽELAJ SI, aby sme jej tento sen splnili. Jej rodičia sa dozvedeli o hipoterapii s koníkmi, ktoré by mohli Sabinke aspoň trošku pomôcť a spestriť jej leto.

Jej sníček bol u nás dlho. Žiadnu hipoterapiu v blízkom okolí sme totiž nenašli, väčšina bola zrušená. A potom mala zdravotné problémy maminka, neskôr i ocko. Trvalo viac než rok, kým sa nám teda podarilo s pomocou darkyne zrealizovať krásny výlet pre Sabinku a jej maminu v Bojniciach.

Koncom júla sa vybrali od piatka do pondelka na menšiu dovonku, ktorou hlavnou náplňou bola hipoterapia s koníkmi.
"V piatok sme sa zoznámili s farmou a koníkmi, naučili sme sa niektoré pokyny, gestá a ako s koníkom komunikovať. V sobotu sme sa zoznámili s pani hipoterapeutkou, zoznámili sme sa s koníkom Linn - postarali sme sa o ňu tj. česali, čistili, upravovali kopytá. Potom nasledovala asi dvojhodinová jazda na koníku. To isté sme absolvovali aj v nedeľu. V pondelok sme pozreli kultúrne pamiatky v Bojniciach. Bola to nádherná dovolenka" napísala nám Sabinkina mamina.

Ako dodáva: "Všetko sme mali blízko, zoologickú záhradu, hipoterapiu, i centrum mesta. Hotel bol skvelý, do izby sa dalo vojsť takmer priamo, čiže som dcérku nemusela prekladať z vozíka."

Aj Sabinka bola nadšená, nielenže sa jej splnil sen byť v spoločnosti koníkov, ale si aj oddýchli v peknom prostredí a počasie im hralo do kariet. Keď sa vrátili domov o ničom inom ani nerozprávala, len o tom, že raz bude mať vlastného koníka.
My zo ŽELAJ SI želáme, aby sa Sabinke splnili všetky jej sny a nech podobných výletov zažije čo najviac :-)

Želanie splnené 19.7.2014

}); })(jQuery);